Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyi idő után kell cserélni...

Menyi idő után kell cserélni vezérműszíjat?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 70 000km, de ránézel és látod, mennyire van elérve, mennyire kopott a bordázat rajta.
2013. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a vezérműszíjat nem nézegeted csak úgy, mert meg kell bontani hozzá a motort...


kb 80.000 km-enként illik cserélni, vagy használt autó vásárlást követően rögtön.

2013. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, bontani kell hozzá, de néha érdemes megnézni, mert elérhet az 50-nél is, nem szentírás ez.
2013. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyártó megadja a gépkönyvben, hogy mennyinél kell cserélni. 80-120E között általában, de jobb pár 10 ezer kilométerrel előbb ledobni.

Ezenkívül megvan adva az idő is, általában 4-6 év. Mivel állásásban is öregszik!

Tehát amelyiket előbb eléred, idő, vagy kilométer.

Mindig szettben cseréljük. Tehát a hozzá tartozó vezető, feszítő görgőkkel együtt. Ha a vezérműszíj hajtja a vízpumpát akkor azt is ajánlott 1 füst alatt megcsinálni!

2013. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden autónál más és más. Próbálna valaki egy 1.8 dízel Fordon 80n-ál cserélni...már 50-nél elszakad.

Igen, valóban érdemes cserélni minden görgőt, vízpumpát, csak akkor szoktam hülyét kapni, amikor valaki kidobja belőle a gyári görgőt, ami még elfutna 200e-t, és berak helyette pl egy Breda-t...

De persze, mindent egy füst alatt kell cserélni...

2013. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. nov. 11. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig 60-nál szoktam, pedig a szerelőm 100-at mond.
2013. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!