Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam? Peugeot...

Melyiket válasszam? Peugeot 207 vagy Toyota yaris? Gyerek miatt 5 ajtósat keresek, de nem értek hozzá. Nekem talán a Peugeot jobban bejön. Biztonság, megbízhatósági stb szempontok alapján?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kettő közül a toyota mert megbizhatóbbak.
2013. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy évig volt automata Yarisom, egy forintot nem költöttem rá a gázolajon kívűl.

5 litert evett, úgy hogy az 1.4 motorral 130km/h jártam az autópáján.

Szerintem nagyon megbízható kis autó volt, csak tényleg kicsi és ezért kellett eladnom, pedig nagyon a szívemhez nőtt :)

2013. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Egyébként meg a Franciák a kényelemre mennek, tele pakolják a kocsit minden féle hülye kényelmi dolgokkal, amik elég sűrün elromlanak, meg szerintem a Francia autók max 8-10 évre vannak tervezve, és utánna annyi baj előjön rajta, hogy nincs értelme költeni rá a több 100ezreket évente..

A családban van egy Peugeut, és Renault, mind a kettő 10 év alatti de már most minden baja előjön, el is lesznek adva hamarosan, idén jár le róluk a hitel.

2013. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Magasan a Yarist venném!
2013. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha hosszabb távra tervezel a kocsival, akkor valami nagyobbat.

Anyámék 8 éve vettek egy 97-es Meganet (német és japán autókat megszégyenítő a megbízhatósága és soha nincs baja), ami akkor jó is volt, csak 5 fős a család és nem igazán férünk benne. Én 178cm magas vagyok és a lábam nem fér hátul el benne. És ez nagyobb mint egy Yaris vagy 207. Ha rám hallgatsz, nagyobbat veszel és a gyerekeid megköszönik még később.

Ha csak pár év, akkor viszont csatlakozom a Yaris pártiak mellé.

2013. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A páromnak van egy nagy családi autója csak nem a városban élünk így 1 autóval és egy gyerekkel nehéz lenne megoldani a dolgokat. A yarisnál az a bajom, h kicsi a csomagtartó berakom a babakocsit ha befér és már full tele van. A peugeotnál meg a hamar jelentkező hibák miatt vannak kétségeim.
2013. nov. 12. 15:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Vegyél Toyota corollát annak már van egy kis csomagtartója is,főleg a sedánoknak!
2013. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A 207-es már nem az a francia kocsi, amelynek rossz az elektronikája. Az már a múlt, a 10-15 éves francia kocsikkal volt jellemzően ilyen gond.

Tudom, mert volt egy Clio-m, most lenne 11 éves. Motorikusan kiváló volt, 160.000km-el adtam el (na meg ki tudja mennyi volt benne, mert használtan vettem). Szóval motorikusan kiváló volt, de gyakori elektronikus meghibásodása volt, ez tény. Egyik sem volt vészes, inkább idegesítő.


A mostani francia kocsikat, de már a 207-es Peugeot-ot is nyugodt szívvel venném. Az elektronikai gondokat kinőtték, motorikusan mindig is jók voltak. Van olyan japán kocsi, amelyben francia diesel motor ketyeg... :)


Másrészt szerintem szebb is a Yaris-nál sokkal, de ez szubjektív. Viszont tágasabb, ez pedig tény.


Kényelemben nincs párja a franciának, viszont a japánok ebben a leggyengébbek.


Ez mellet a Japán kocsik számomra lélektelenek....


De tény,hogy ettől még jó kocsi a Yaris, de a 207 is. Nem kell félni már a franciáktól.

2013. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A yaris csomagtartóját nagyon kicsinek látom egy babakocsi nem tudom beleférne e? Egyébként 2000-2003-as évjáratú autókra gondoltam.
2013. nov. 14. 14:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor a 207-et kilőheted, az 2006-tól létezik
2013. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!