Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit lehet alkudni egy...

Mennyit lehet alkudni egy 2.7M-os 5 éves használt autónál?

Figyelt kérdés

2008-as évjárat, 2 literes dízel, remek állapotban, 130e kilóméterrel.


Alkudni szeretnék, de nem vagyok autószerelő típus. Viszont abban biztos vagyok, hogy fel van értékelve az autó. Látszik rajta hogy vissza van tekerve, szerelő haver ránézett és a tapasztalatai alapján nagyjából 40e kilóméterrel van több benne.


Mennyit lenne reális alkudnom? És milyen indokkal?



2013. nov. 15. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen indok, nagy a verseny a piacon, azt mondod, 2,5-öd van, ő azt mondja kizárt.

2,65 a max amiért oda tudja adni neked.

Mondod, hogy nem, tényleg szép, de itt egy karc, meg azért vannak hibái is az autónak, 2,6-ot fizetek érte.

bele fog menni.

A kereskedő belekalkulálja az árat.

Tehát kérdésedre a válasz, 100 ezer a reális, ez a max amit ki tudsz alkudni majd.

2013. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire van az ársáv aljára belőve, mennyire motivált az eladó stb. 2-300 kilót le lehet alkudni belőle.

Én az adott típus egyik legolcsóbb autóját mentem el megnézni, 1,1 re tartották, 915-ért hoztam el, mert annyira el akarták adni.

2013. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, mondok még pár példát én hogy szoktam csinálni.

Mikor kocsit vettem anyunak, akkor még az 1,1-ért hirdetett hibátlan autót is le tudtam alkudni 1 millióra, úgy hogy még adjon hozzá egy garnítúra téli kereket is.

Mondtam neki, itt a pénz, kiterítettem, odaadtam a kezébe az egy milliót, itt vagyok én a vevő, ennyiért elviszem, vagy ha nem kell akkor várhatsz még 1 hetet amíg elviszi valaki ugyanennyiért.

De ez csak magánszemélyeknél érvényes, kereskedőnek ilyen szövegeket ne nagyon mondj, ott inkább a kocsi hibáit érdemes kiemelni, meg megemlíteni a piacot, pl hogy a konkurensnél x összegért van ugyanilyen, de ha már eljöttem ez kell nekem, ennyiért.

És akkor elgondolkodik a helyzeten, ő sem akar egy autóval több hetet vesződni, van rá vevő aki nem hülye, odaadja.

meg attól is függ mennyire határozott az ember.

De az is volt már, amikor 600 ezerbe kerülő autó volt olyan állapotban, hogy azt mondtam, figyelj 400-at adok érte, fel volt háborodva, mondom viszont látásra, sok sikert az eladáshoz, erre már 40 km-t eljöttem hazafele, és csörög a telefon, hogy menjek vissza érte, mondom sajnálom, az az ár akkor volt érvényes, már elindultam hazafelé.

erre előkerült a telefonban még egy garnítúra 17-es alufelni 70%-os nyári gumikkal, meg még egy garnitúra acélfelni 90%-os nagyon jó állapotú téligumikkal, meg volt még pár alkatrész a kocsihoz, már fordultam is vissza érte.

Szóval nem kell szégyenlősködni, ha valamit akar az ember.

2013. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te vagy a vevő, olyan árat mondasz amit nem szégyellsz, aztán vagy megegyeztek, vagy elsétálsz. Érvelj a kocsi hibáival, de mindenképp olyan ajánlattal kezdj, amire biztos nemet mondana, mert ha azt mondod, hogy 2,65, ő meg rávágja rögtön hogy oké, akkor lehet mehettél volna még lejjebb is, esetleg valami turpisság van a háttérben...
2013. nov. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2.

Egy jó állapotú, keveset futott dízel autóból te nehezen fogsz többszázezret lealkudni.. :)

Azért maradjunk a realitások talaján, 2,7 is már kevés pénz érte, de ha 100 ezret lealkuszik az már szép teljesítmény.

De mindig kevesebbet kell mondani.

De a tapasztalattal megtanulja az ember, az a baj ha megtetszik egy autó, és beleszeret az ember nehéz neki lefikáznia, ezért ki kell zárni az érzelmeket először, amikor a hibákat keresi az ember.

azért az a 100-200 ezer forint is sokat jelenthet, ami az ember pénztárcájában marad még pluszban.

2013. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még azt se tudjuk, milyen autó...

Egyébként van egy kínálati ár, tehát amennyiért hirdetik, meg van egy elvárt ár, aminél kevesebbért nem fogják odaadni neked az autót. Magánszemélynél könnyebb dolgod van, mert ő csak elad, a kereskedő viszont keresni szeretne az autót, és nem túl gyakori, hogy egy ilyen árfekvésű, KORREKT autón 3-400.000 forintnál több haszon van.

2013. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a tanacsokat! 2008-as Audi-rol van szo amugy. Mindehol ugyanennyiert adjak. Azt gondoltam hogy a kilometer ora miatt megmondom hogy itt van 2.5M keszpenz. A vegen ha odaadja 2.6-ert mar jo leszek, megsporolom az atiratasi koltsegeket meg ugyis lesz mit javittatni. Vagy ha nagyon akadekoskodik akkor kerek hozza egy garnitura gumit felnivel
2013. nov. 15. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!