Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi autó motorját mivel...

Régi autó motorját mivel lehet feldobni?

Figyelt kérdés

Első autómnak kaptam egy régi 1988-as Fiat Tipo-t 1,4-es benzines motorral. katalizátoros, injektoros. mivel lehetne feldobni, hogy kicsit izmosabb legyen vagy jobban bírja a magasabb fordulatszámot? gyárilag elvileg katalizárottal 69lóerős, anélkül pedíg 72hp. Gondolom a sportlégszűrő alap dolog a teljesítménynövelséhez, de mi más?

köszi a válaszokat előre is :)



2013. nov. 16. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
88-as autó mai teljesítményén az dob a legtöbbet ha felújítod azt a szétkopott motort, akkor legalább a gyári értékeit tudni fogja...
2013. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Katalizátort dobd leróla.
2013. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ha eladod és veszel rajta valami fiatalabb kocsit!

A lovakból ilyen idős kocsinál fele ménes elszökik. A szelepek, dugattyúk, gyűrűk meg minden már jócskán sokat koptak. Többe kerülne a motor felújítása mint amit ér azaz autó!

2013. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dörmögő ***** válasza:

Mivel pénzt nem írtál így tanácsolok bele egy turbót. A turbo vonzata lehet egy erősített hengerfej, új dugók, új hajtókarok, teljesen új kenési rendszer, egy intercooler, levegőcsövek, meg meg kell oldani hogy a több levegőhöz több üzemanyag jusson. 1.4-es benzines motorból lehet hozni azt a 150-200 lovat egy darabig. Na nem sokáig, de addig legalább fülig ér az ember szája. A sportlégszűrőnél biztos többet ér, márcsak azért is mert a sportlégszűrő igazán csak a hangon változtat.

Ha ez anyagilag nem fér bele akkor mielőtt pénzt ölnél a kocsiba, és komolyan gondolod hogy kevés neked a jelenlegi teljesítmény egy esetleges motorcsere lenne az ár/érték arányban a legmegfelelőbb. Lehet hogy többet ér mint ezzel a motorral foglalkozni.

2013. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dörmögő ***** válasza:

Még ezt tudom tanácsolni. Hidd el ennél sokkal többet nem érdemes a jelenlegi konstrukciódra költeni.

[link]

2013. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mit akarsz már egy ilyen régi gépen újítani!Ismerősöm 150.000 ret költött a Fiat Tipo motorjára,mert 200.000 km felett igen szar állapotban volt!Ömlött az olaj orrán száján a hengerfejnek is vége volt!Ennyit csak a motorra költött,de volt egy jópár alkatrész amit kicserélt szóval nem volt olcsó dolog,de neki megérte,mert most van egy megbízható autó és megy is mint az állat!

A kérdésedre először a kompressziót méresd meg a hengerekben,hogy érdemes-e vele foglalkozni,mert,ha alacsony a megadott értéknél akkor először a motort kell felújítani utána jöhet a tuning!A katalizátort meg ne piszkáld,mert a következő műszakin tuti nem megy át a co mérés miatt nem véletlenül van benne ez az alkatrész!

2013. nov. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ha elsö autód, akkor gondolom fiatal vagy, és akkor én azt mondom neked, hogy ahhoz a kb 700 kilos kasztnihoz 70 lóerő nagyon jonak mondható, bármit csinálsz vele, csak kis százalékot erösödik irreális fogyasztásnövekedéssel, vezess balesetmentesen ;)
2013. nov. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Majd még átgondolom a dolgot, meg gyűjtögetek. a Turbón énis gondolkoztam (az sokat dob rajta, és mellesleg elolvadok a hangjától)

pl ebben nem tudom mi van a turbón kívül de elég jónak tűnik: http://www.youtube.com/watch?v=I5dyXBB7_tQ

persze óvatosan vezetek, még gyakorolni kell sokat, csak szeretem ha húz az autó :)

2013. nov. 19. 15:57
 9/12 A kérdező kommentje:
ja és Dörmögő...az a V8 hangos cucc elég poén :DD de nekem nem kell ilyen fake cucc...max viccből. Legyen saját hangja
2013. nov. 19. 15:59
 10/12 Dörmögő ***** válasza:
Mielőtt beleéled magad a turbósításba beszélj szerelővel. Csak saccolni tudok de szerintem a turbósítás minimum egy fél misi.
2013. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!