Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2-ből A korlátlan, kicsit...

A2-ből A korlátlan, kicsit másképp?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anno a fokozatosság elvén letettem az Ak jogosítványt, egy barátommal együtt, majd ő elment különbözetire (mert vett is motort), én nem láttam értelmét amíg nem veszek nagyobb motort. Most az idei évtől ugye szar van a palacsintában, mert nem mehetek különbözetire, mert a jogsim nem 1 éven belül szereztem, hanem 7. Teljesen mindegy azóta hány 10e km-t tettem meg..no mindegy!

Az a kérdés merült fel bennem, hogy ha a jogszabályok adta lehetőségemmel élek és besétálok egy okmányirodába, ahol miután leróttam a 4000Ft illeték díját, új jogosítványt csináltatok amibe nem Ak-t írnak -mert az ugye megszűnt-,hanem A2-t. Ezek után mi van, ha azt mondom, nekem van egy egy évesnél fiatalabb A2 jogsim, szeretnék különbözetit tenni?


(értelmes válaszokat várok, azzal hogy "menj el nagymotor jogsira", nem vagyok beljebb, választ ERRE a kérdésre várok)



#különbözeti vizsga #nagymotor jogsi
2013. nov. 20. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahogyan értem akkor neked megvan az Ak-s jogsid igen azt elmész az okmányirodába és átíratod A2-re de A2 vel ha elmész egy motorosiskolába akkor is ugyan úgy le kell rakni a nagy A(korlátlant) csak elvileg a kreszt meg az elsősegélyt nem kell lerakni de a kreszben nem vagyok biztos,vagyis rutinból meg forgalomból megint le kell rakni.De a legegyszerűbb ha elmész egy autós vagy motoros iskolába és ott megkérdezed vagy felhívod őket mert én most raktam le nyáron az A2-őt és nekem azt mondták hogy csak a rutin meg a forgalomból kel csak levizsgáznom a korlátlanhoz.Az 1 év amit írtál az meg kevés lesz várj még egy évet mert 2 év kell hozzá
2013. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen megvan az Ak, már 7. éve.Amikor még én csináltam, úgy szólt a fáma, hogy a különbözeti vizsga, egy egyszerűbb, rövidebb és nem utolsó sorban olcsóbb mutatvány. Haver meg is csinálta, ha jól emlékszem 4óra rutin és 6 óra városi, ne meg persze a töredéke a teljes árú jogsinak. :/
2013. nov. 20. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem járható út, mindenképpen meg kell csinálnod a nagymotoros tanfolyamot.


kb 90 ezer Ft és 2 hónap, ez van.

2013. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-ső vagyok


3-dik akkor nekem miért mondta az oktató??hülyeségből?csak azért nem hiszem hogy hülyeségből mondta mert rendőr.

2013. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg ugyanebben a helyzetben voltam és végig kellett csinálnom a nagymotoros tanfolyamot.


De biztos jobban tudod.

2013. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ezek után mi van, ha azt mondom, nekem van egy egy évesnél fiatalabb A2 jogsim, szeretnék különbözetit tenni?"


Az van, hogy megfordítják a jogsidat és elolvashatják rajta a 7 évvel ezelőtti dátumot, amikor vizsgáztál!

Fura is lenne, ha minden jogsicsere után kezdő lenne, mert nincs még két éves! Most cseréltettem a tavasszal, és ugyanúgy az 1986-os dátum szerepel a megszerzésnél, mint az utóbbi 27 évben mindig!

Nem beszélve arról, hogy amúgy is bekérnék a vizsgaigazolásodat...

2013. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!