Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belső keringető hibája esetén...

Belső keringető hibája esetén (opel astra g), hogyan tisztíthatom ki a klímát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most voltam szerelőnél vizsga miatt. Kértem klímatisztítást. Azt mondta a szerelő, nem tudják kitisztítani, mert elromlott a belső keringető motor (típushibát mondanak), ezáltal nem tudják elvégezni a műveletet. A klíma eddig működött, és most is működik. Hogyan tudnám kitisztítani azt, hogy ne legyen kellemetlen szaga? Pollenszűrő is cserélve lett szervizkor. Néha világít a belső keringetés kapcsológomb, néha nem. Emiatt nem tudom, mikor működik, mikor nem. Állítólag most nem. Azt sem tudom mióta nem működhet! 2 éve van nálam az autó.

Mivel még nem volt ilyen problémám, nem tudom, maradhat-e ilyen állapotban a belső keringetés, netán valami kapcsolata van a klímarendszerrel (azon kívül, amit mondott a szerelő)?

Hogyan tudom kitisztítani a klímarendszert belső keringetés nélkül?



2013. nov. 25. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki kell cserélni azt a motort! Ez egy picike villanymotor, ami a zsaluzatot nyitja/zárja. A műszerfal alatt van a kesztyűtartónál. Meg kell nézni, hogy milyen van benne, mert többféle létezik. Pár ezer forintos tétel.
2013. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy a zsalut mozgató motor a hibás, vagy ennek a csappantyúnak, ami a külső-belső keringetést állítja, tört el a tengelye. Ez utóbbi valóban típushiba, nekem is volt hozzá szerencsém. Kb. 12.000Ft a csappantyú.

Cseréld/cseréltesd ki!

2013. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!


A szerelő annyit mondott, hogy tönkrement a motor. Nem is kérdeztem, melyik része, nem jutott eszembe rákérdezni. A mai nap világított a kapcsológomb. Sajnos, rövid úton nem derült ki, hogy működik-e.

Ha jól sejtem, csak a szereléskor derül ki, mi lehet a hiba oka. Hol tudok ilyen motort szerezni?

Ha így maradna, milyen következménye lenne?

Köszi.

2013. nov. 25. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű a csappantyút állító kis szervó motorra gondolt.

Pl itt tudsz hozzá venni: [link]

Ha így marad, csak annyi, hogy nem tudsz külső, vagy belső keringetésre átkapcsolni. Attól függ, hol áll most a csappantyú. Vagy csak kívülről, vagy csak belülről keringet, vagy mind a kettő egyszerre.

2013. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!