Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fogyasztáscsökkentés szemszögé...

Joba kérdése:

Fogyasztáscsökkentés szemszögéből milyen optimális sebesség tartozik az országúton 5. sebességben autózáshoz? Ha van valamilyen képlet, ötlet, féltudományos meglátás, kíváncsian várom.

Figyelt kérdés
Tehát konkrét példa: autónk KIA Rio 1.3 benzin, 1343cc, 82LE@5500, 116Nm@3000. Saját tömege 1080kg, végsebessége 165km/h. Ezek gyári adatok.

2013. nov. 26. 23:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem dízel autóm van, ami majdnem kétszer ekkora nyomatékkal rendelkezik 2300-as fordulatnál, de 80 alatt nem kapcsolok 5.-et. 90-nél így is épphogy 2000-es a fordulatszámom. Igazán olyan 100-110-es tempónál érzi jól magát. Kiírja a fogyasztást is az autó, 80-as tempó környékén és attól lefelé 5.-ben elkezd nőni a fogyasztásom, mert erőlködik a motor. Optimum nálam olyan 100-as tempó környékén van, ami megfelel pont a nyomatékmaximumnak megfelelő fordulatszámnak.

Neked kicsit más a váltód és más a motorod is, de saccra azt mondanám hogy nálad olyan 80-nál lehet...

2013. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60-70 körül.
2013. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A dízel más téma, ott a turbónyomás felépülése nagyban befolyásolja a fogyasztást (a teljesítményleadás vonatkozásában). Bár újabb TD, CR dízeleknél szinte alig van turbólyuk. A linkelt oldal viszont a gyár saját grafikonja, szerintem hihető.

[link]

Eszerint 50-60km/h-nál sík szélmentes terepen egyenletes sebességgel 4.1 l/100km.

2013. nov. 27. 10:52
 14/20 anonim ***** válasza:
2-3000 fordulatszám között fogyaszt az autó optimálisan.
2013. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyébként nincs rajt pillanatnyi fogyasztás mérő? Azzal igen hamar kideríthető lenne.
2013. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért felejtsd el az 5. alapjáratot? Állj meg egy olyan autóval üresben alapjáraton ami kiírja a pillanatnyit, pl a skodának állóhelyzetben átvált l/100km-ről l/órára, asszem 0,5 liter körül... Na most ha eközben még haladsz is mondjuk 30-al, akkor 1 óra alatt 0,5 liter benzin -> 30km/h-nál 60km/liter -> 1,7 l/100km de ezt soha a büdös életbe nem fogod megvalósítani :D De egyébként valóban nem ettől változik jelentősen a fogyasztás, szinte mindegy, hogy 70-el vagy 90-el mész, max 1-2 deci, de ez is csak 100km-re vetítve ennyi, viszont nem nagyon van olyan, hogy 100km-t egyenletesen ennyivel tegyél meg, a 130 valószínűbb autópályán, de ott meg már több is a fogyasztás...

Ezért mondtam, hogy kamion mögé beállva a legjobb, ez kétségtelen, mivel a szélárnyékában kisebb a légellenállás a sebességhez képest, de egyébként érezni is a kocsin, én legalábbis érzem, ha pl előzésbe kezdek, és a kamion mögött lépek a gázra, sokkal jobban indul meg az autó mintha csak üres úton gyorsítanék, aztán mikor kilépek a szélárnyékból ott meg azt érzem, hogy kicsit megtorpan. Mondjuk nem véletlenül használják ezt ki versenyzésben sem... :D

2013. nov. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Előző!

Nem csak a Skodánál van így, az összes többi BC-vel ellátott autó általában ilyen.

A számításod pedig ott sántít, hogy ha sebességbe teszed a váltót és felemeled a kuplungot, máris nem 0,5 liter/óra lesz a fogyasztásod. Próbáld csak ki!


Dízelnél, ha egyenletes 100-as tempóval haladsz nem kell felépülnie a turbó nyomásnak, hiszen van folyamatosan.

2013. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azt, hogy felejtse el az 5. alapjáratot azt arra írtam, hogy sokan úgy használják a benzines autót, hogy jajj csak fel ne menjen 2 ezer fölé a fordulat, mert sokat eszik. Ilyenkor tapossák majdnem padlóig dombon felfele 5-ben 40nél a pedált. De sokszor el lehet csorogni 5. alapjárat közel, nem azért írtam.
2013. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez utóbbira én meg ezt mondom: [link]
2013. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szálab ***** válasza:
Kedves kérdező! OFF, de isszonyat jó a inked! 1000hála! :D :D :D
2013. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!