Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gépkocsi akkumulátoroknál a...

A gépkocsi akkumulátoroknál a feltüntetett adatok közül melyik utal a gyártás időpontjára? Kérném csak a kérdésre válaszolni.

Figyelt kérdés
Például a gumiabroncsok esetén az un. DOT szám utal erre egy négyjegyű számmal. Pl.0412, ez ugyebár azt jelenti: 04.hete a 2012-es évnek. Van ilyesmi az akkumulátoroknál is?

2013. nov. 29. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg a házon valahol rajta kellene lennie rányomtatva, belenyomva, vagy rácímkézve. Idén vettem egy Bosch (Silver Plus S5 77Ah) akkumulátort, de semmilyen erre utaló információ nincs rajta.
2013. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Exide-on én se találtam gyártási időt.
2013. nov. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm. Engem azért érdekelne, mert nálunk az egyik bontóban volna egy állítólag jó bontott akksi, pont a méretem lenne,az ára is jó (4000.-Ft), de ki tudja meddig él még. Ha csak 2-3 éves lenne, megvenném, mert akkor még lehet benne 1-2-3 év, és megérte az árát. De, ha mondjuk 6 éves, akkor már kétséges. Sajnos egy új, jobb minőségű akkumulátor 30000.- körül lenne, s ha lehet szeretném elkerülni ezt a kiadást.
2013. nov. 30. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az üzenet küldője: Bodai Ferenc

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 19:04

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: A gépkocsi akkumulátoroknál a feltüntetett adatok közül melyik utal a gyártás időpontjára? Kérném csak a kérdésre válaszolni.

" http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

Az üzenet témája: Akkumulátor

Az üzenet szövege: Kedves Harkonnen, hidd el nem mindenki egyformán gondolkodik. Amikor azt írom, "csak a kérdésre", nem azt gondolom: hülyék/bunkók kíméljenek! Egyszerűen nem az a fajta ember vagyok. Akinek viszont más a szakterülete,nem fog tudni használható választ adni.Gondolom, Te is találkozol olyan válaszokkal, ami semmire se jó.

Bocs, ha megbántottalak volna! Üdv."

2013. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Már megint nem a kérdésre válaszolok: Még ha be is bizonyosodik, hogy fiatal az akksi, akkor se ismered az előéletét! Nem tudod, hogy milyen állapotban volt az elektromos rendszere annak a járműnek amiből kibontották. Volt-e túltöltve, volt-e alámerülve. Az is lehet, hogy működik sokáig, de az is, hogy csak egy hétig. Ha lemerült állapotban tárolták és megfagyott, akkor máris vége.
2013. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne ha ki tudnád mérni. Nem csak a feszültséget, az indítóáramát is. Abból lehetne következtetéseket levonni az állapotáról.

Ha más nincs, egy multiméterrel mérj rá! Ha 12,5V körüli a feszültsége több napnyi állás után is, akkor valószínűleg a telet túléli.

4000Ft pedig nem pénz egy akkumulátorért még ha csak 1 évet is bír.

Csak összehasonlításképpen: nekem bontóban, egy használt, bontott akkumulátor leszorító lemezt (egy pár centis lemezdarabka egy furattal) 3000Ft-ért akartak adni!

2013. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!