Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ban dízel motor hangja...

Rédei Róbert kérdése:

Miért ban dízel motor hangja az 1.4 es benzin motoromnak?

Figyelt kérdés
Van egy 1.4 es 93 as évjáratu VW Golf 3-om amivel, amikor megyek sokszor ugy hallom mintha dízel hangja lenne (szerintem lehet h az eggyik hengerfejjel lehet gond).
2013. nov. 30. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a középső hengerfejjel lesz a probléma !!!
2013. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bízom bennem h azért nem lessz komolyab :(
2013. nov. 30. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Mért, hány motor van az autódban? Egy motornak egy hengerfeje van függetlenül a hengerek számától.


Amúgy nekem kapásból az jut eszembe hogy nem megfelelőek a szelephézagok, esetleg az előgyújtás nem jó, de lehet más beállítási probléma is.

2013. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Azt azért kedves 3-as gondold át mégegyszer hogy 1 motornak csak 1 hengerfeje lehet. Boxer motor szerinted hogy van? Vagy a v elrendezésű, vagy akár egy csillagmotor (van olyan luxusautó amiben 18 hengeres csillagmotor van). De ha jól tudom akkor a B Omegában is van olyan soros elrendezésű motor aminek 2 darabból áll a hengerfeje.

De egyébként a golfban csak 1 hengerfej van, így ha hengerfejproblémára gyanakszol akkor kizárásos alapon ezt az egyet kell csak megnézni.

2013. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Te láttál már 3-as golfban boxer, vagy csillagmotort? Mert én még nem. De nyilván nem láttam a világon létező összes példányt. Úgyhogy ezek szerint te már láttál olyat...
2013. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeg: el van lustulva az autó, szerintem nagyon alacsony fordulaton használod, azért van ilyen hangja.
2013. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazábol szerintem az előző gazdája használhatta igy. Én azért aránylag magasabb fordulaton használom.
2013. dec. 1. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban, ha tartósan alacsony fordulaton van használva akkor elő jöhet ilyen probléma, jobban mondva nem maga az alacsony fordulat teszi, hanem az " erőltetett " alacsony fordulat. Ha mondjuk gyorsulni kéne de 1500-2000 nél nyomja neki padlóig és remeg rázkódik attól ilyen lesz, de ha szép lassan gyorsulsz 2000 ről akkor az megint más.
2016. aug. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!