Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz ez, van ilyen?

Igaz ez, van ilyen?

Figyelt kérdés
Már nem elősször látom, hogy 150-es robogó 50esként, rendszám nélkül használt (50-es jogsival) Igaz ez?? Nekem ez elég hihetetlen, és nem is nagyon tudom elképzelni... :/

2013. nov. 30. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Van, aki így használja a nagyobb motorokat, igen. Sok 50-es robogóból készült 125-ös változat azokat előszeretettel használják így, mert külsőre szinte pont ugyanolyan, mint a kisebbek.

Igazság szerint szinte több eladó papír nélküli 125-ös motor/robogó van, mint papírral rendelkező.

2013. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan csinálják így.
2013. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
150-es? Szerintem az országban több 180-as Gilera Runner fut "50-esként", mint amennyi rendszámmal.
2013. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor annak mi értelme van, hogy papír nélkül használják??Megállítja a rendőr mit csinál??(Engem 50-essel állítottak meg, legelső dolga a papírok voltak amit kértek)
2013. nov. 30. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Papírt a rendőr adásvételit, és biztosítást kérhet 50-esnél. Ez általában megvan nekik is (bár a biztosítást nem tudom, hogy intézi el).


Viszont a rendőr se hülye, ha kicsit is odafigyel, egyből kiszúrja, hogy az bizony nem 50-es. És akkor baj van.


Ezt általában azért csinálják, mert jogsijuk még csak 50-esre van, de az már kevés nekik, és nagyobbat akarnak. Ezt mondjuk ki lehetne küszöbölni, ha végre rendszámkötelessé tennék a segédmotorokat is. Egyből lebukna a sok csaló, és az addig hasznát motorja mehetne a roncstelepre. Mert ha nincs meg amúgy hozzá a papírja otthon, azt az életben többet nem helyezi forgalomba.

2013. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a papirok is altalaban hamisak hozza, a rendor meg jo esetben nem ert hozza, hogy a blokkrol ranezesre megallapitsa mekkora...
2013. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért a mai rendőröket sem kell félteni, ők is felnőttek egyszer. Ők is tudják, hogy mi van egy nagytestű robogó burkolata alatt, de ha nincs kiadva utasításba, hogy mindenkit mindenért meg kell csekkelni és épp nem olyan társuk van aki gyökér akkor nem foglalkoznak vele.
2013. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 5


De az összes ötvenest elkotornád az útról, mert a Babettát hogy papírozod majd le? Mid lesz róla? Egy adásvételid, mint az összes igazi ötvenesről..:D


Mindegy, szerintem hülyeség, 16 éves leszek márciusban, első tanfolyammal kezdem az A1-et, mellé 125-ös ETZ...:D Rendszámosat, mert olcsórá úgyis, meg mert nem éri meg csalni...

2013. nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaz? Igen.

Szabályos? Nem.

Mi van ha elkap a rendőr? Ők - habár mindenki tudja mi a "dörgés" - nem állapíthatnak meg az út szélén semmit. Felírhatja a váz- és blokkszámokat és berendelhet az NKH-hoz műszaki ellenőrzésre.

Mi van ha megállapítást nyer hogy csalt a figura? Ez visszaélés járműokmányokkal, biztosítási csalás, ha nincs megfelelő kategóriája akkor engedély nélküli járművezetés és még lehetne biztosan folytatni a sort.

Lehet a papír nélküli 125-œsből rendszámos motor? Legtöbbször nem.

2013. dec. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!