Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit mondanátok az autók...

Mit mondanátok az autók jövőjéről? Mire számíthatunk 10-20 év múlva?

Figyelt kérdés
Milyen technológiák, környezetkímélő megoldások vannak tesztelés alatt? Mik a fő fejlesztési irányzatok, más üzemanyag vagy kevesebb benzin fogyasztás?
2013. dec. 1. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Én nagyon elvagyok keseredve a jövővel kapcsolatban. Engem még kiskoromban megcsapott a benzin szaga, és az igazi autók tetszenek, nem ezek a "környezetkimélő" meg mittudomén milyen autók. Már most ha lenne pénzem nem tudnék újonnan egy igazi autót vásárolni, csak ilyen steril, full elektronikus, 10 év múlva kuka autókat.
2013. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a sofőr nélküli autók fognak megjelenni. és a hidrogénre tippelek mint üzem anyagra.
2013. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Én azt mondom, hogy a hibrid és az elektromos autóké a következő 20-25 év, aztán nyernek teret a többi alternatív üzemanyagos autók.

Én pl diesel+hibrid hajtásra szavazok, a diesel motorok eleve keveset fogyasztanak, ellenben nagy a nyomatékuk, és pl egy hetes BMW bálna tömegét könnyebben mozgatják, főelg ha mellé csatolunk még egy elektromos motort is, jól fog menni, és eljár akár 5-6 literrel is, majd ha még korszerűbb hibrid rendszert fejlesztenek ki.

Drága autókban ez, esetleg full elektromos hajtás.

olcsóbb kocsikban inkább egy egyszerűbb, korszerű kis turbómotor, plusz hibrid hajtás, CVT váltóval.

2013. dec. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Esetleg az autópályákon önjáró autó még, amit el tudok képzelni, amit már most meg tudnak valósítani a mérnökök, azt továbbfejlesztik, hogy országúton, és városban is, nem csak felveszi az előttünk haladó tempóját, hanem GPS adatok, alapján, és az autó orrában elhelyezett szenzorok, kamerák képei alapján képes magától kormányozni az autót, levéve ezzel a sofőrről a terhet.

Jelenleg ez még ott tart, hogy autópályán képes kb 5 másodpercig sávban tartani az autót, de utána átadja a sofőrnek a stafétabotot az autó, hogy ideje lenne vezetni is.

Jövőben valósínű ha tovább tökéletesítik a rendszert, már nem lesz szükség az emberi kormányzásra sem.

2013. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Először is az autósok "megnevelésére" fog helyeződni a hangsúly, nem a gyártók, hanem a törvényhozók részéről. Az ilyen "megcsapott a benzin szaga" meg "nekem ez jár" emberek, akik a reggeli dugóban is egyedül ülnek az 5/7 személyes SUV-ukban, el fognak tünni. Nem tartom kizártnak, hogy Európában is el fognak terjedni a telekocsisávok, ahol kedvezményesen közlekedhetsz, ha legalább 2-3 ember ül a kocsiban, vagy hibrid (netán más környezetbarát) autód van, esetleg csúcsidőben nem hajthatsz be akárhova (vagy csak fizetősen), ha egyedül vagy. A downsizing már egy ideje működik, ez még folytatódni fog egy darabig, de egy idő után már nem lehet sokkal többet takarékosdkoni rajta. Ma még nagyon védett fajnak számít az autós (pl. Budapesten is), de egy idő után minimalizálódni fog a számuk. Talán vidéken is nőni fog a tömegközlekedés aránya az autók rovására, de ott nem olyan számottevően.

Az autótechnika és a high-tech nem hiszem, hogy olyan gyors ütemben fog fejlődni, legalábbis nem fog megjelenni minden autóban. Az alsóbb kategóriákban mindig is elvárás volt a lehető legegyszerűbb megoldások alkalmazása. A kötelező biztonsági eszközöket (ASR, ESP, +légzsákok) be fogják szerelni, de egy Daciában, Fiatban vagy valami egyszerű munkásautóban biztos nem fogunk még jó darabig érintőképernyővel, tábla és sáv-felismerővel meg robot-pilótával találkozni - ezek továbbra is a prémium kateógirához fognak tartozni.

Az üzemanyag olcsóbb hosszú távon nem lesz, de Európában jelenleg is viszonylag nagy arányban kevernek hozzá etanolt. Az LPG és CNG tovább terjedhet, de nem fog egyeduralkodóvá vállni.

2013. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

10-20 év az nem olyan távoli jövő. Akkor még a ma forgalomba helyezett új autók simán futnak még az utakon.

Talán elterjedtebbek lesznek a hibrid és elektromos hajtású autók, de még mindig lesz egy csomó benzines és dízel. Sőt, mutatóba egy-két Lada, 2-es Golf és hasonlók is elő fog fordulni.

Az biztos, hogy több biztonsági és kényelmi elem lesz az autókban. Több lesz az elektronika, mindenféle szenzorok és több automatizált számítógép vezérelte cucc lesz bennük. De az már most is tapasztalható ha az elmúlt 10-20 évet nézzük.

Az autók karosszériája is módosulni fog az akkori divatnak megfelelően.

2013. dec. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem városi autózásra a legjobb az otthon tölthető elektromos autó lesz. Az emberek nagy része 5-20km-re lakik a munkahelyétől, utána bevásárol, hazamegy, felteszi tölteni. Hosszú utazásokra meg kell valami dízel vagy benzin.

De a legjobb a BMW megoldása, hogy a villanymotor (120km) mellett van egy 650 köbcentis benzines motor is hatótáv növelés céljából. Ez a motor nem hajt közvetlenül, csak áramot termel ha lemerült az akku. A 9 literes tankból + 300km nyerhető. A benzinmotor helyett én mondjuk dízelt tettem volna bele.

Összegezve: Szerintem az elektromos hajtás a jövő, kis köbcentis áramtermelő motorokkal kiegészítve. Persze ehhez kell majd, hogy olcsóbbak legyenek az akksik.


Addig is aki valóban spórolni akar, rengeteg takarékos dízel motor közül választhat már most is. (1.2 TDI, 1.3 JTD, 1.4 HDI). Ezekkel tényleg filléres a közlekedés, nem álom a 4 literes fogyasztás.


Ezenkívül, pedig valóban megkezdődött a közlekedésben a racionalizálódás. Sok ember a valós igényeihez mértem vásárol már autót. Eltűnőben vannak a 2-3 literes benzintemetők amik életútjuk 80%-ban ki se tették a lábukat a falu táblán kívülre.

2013. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Ott a Fiatban az érintőképernyő. :)

[link]

2013. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10-20év múlva lesznek még benzines disel autók,de 50 év múlva már nem mivel a 20-30milliárd ember egymást fogja felzabálni és senkit nem fognak érdekelni az autók
2013. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
engem már stzületésemkoron megcsapott a benzingőz szaga motorkerékpárok bőgés brumogás mocik között nöttem fel majdhogynem éeltemmé vált, semmi áron nem szakadok el a benzines motoroktol.
2013. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!