Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 320D BMW-m van véletlenül...

320D BMW-m van véletlenül dízel helyett benzint tankoltam. Elmentem vele 1.5 km-t de az autó járt és én állítottam le. Nagyon károsodhatott? Lessz valami baja?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy lesz-e valami baja így megmondani kb. lehetetlen. De az biztos, hogy azonnal szervíz és leereszteni a tankot!
2013. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha járt és nem csörgött csattogott akkor megúsztad. Üzemanyagrendszer leereszt, gázolajjal megtankol és öröm bódottá.
2013. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Másfél km-től nem lesz semmi baja. Szívd ki a benzint, add el és az árán töltsd meg benzinnel, indítsd be és ave!
2013. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sinead ***** válasza:
90%
#3 Szívd ki a benzint és töltsd meg benzinnel?
2013. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a dieselben azért káros, mert károsítja a porlasztókat, mivel a diesel az "kenést" is ad. 1,5 km alatt ha nem volt gond, elvileg nem esett kár de le kell szívni.
2013. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az attól függ, hogy milyen arányban keveredett. Mennyi gázolaj volt benne és mennyit öntöttél rá.

De 1,5 km nem nagy táv, főleg, ha gyorsan tetted meg, nem valószínű, hogy a benzin eljutott a motorig. De ha nem adott más hangot ki a szokásosnál, akkor nincs baj.


De a csöveket is engedd ki....

2013. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
1,5 km alatt biztosan nem jutott el a benzin a porlasztókig. Az autó alatt futó csövek, magasnyomású szivattyú, gázolajszűrő tele volt tiszta gázolajjal.
2013. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal nagyobb gubanc lett volna, ha benzinesbe töltesz dieselt (bár a legtöbbe bele sem fér a diesel kiöntőpisztoly).
2013. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Okos voltál, leülhetsz. Az Otto-motor (benzinest csak az mond, aki nem ért hozzá, ha már a gázolajjal működő motort feltalálója után Diesel motornak nevezzük, tegyük meg ezt a benzin üzeművel is) legfeljebb leáll, mert a gázolaj nem szeret szikrára gyulladni, nem megy tovább, nincs gond. Leeresztik, benzint bele, megy tovább.

A Diesel-motor ellenben mechanikusan is károsodik. A benzin sokkal gyorsabban és robbanásszerűen ég el öngyulladás hatására mint a gázolaj, percek alatt szétveri magát a motor, áűtég a dugattyú, kiverődnek a csapágyak, szélsőséges esetben kikönyököl a hajtókar, leszáll a hengerfej.


Ki-ki döntse el maga, melyik a nagyobb baj. Előző szerint az első eset..

2013. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg te beszélsz hülyeséget (bár azt jól leírtad, hogy kb. mi történHET a dízelmotorral, ha benzin kerül bele).

Ha injektoros benzinmotoros kocsid van, az injektor befecskendező kúpjait tönkre is tetted a dieselolaj beletankolásával, ergo az autó nem indul. Na és akkor hány modern karburátoros kocsi is van? És hány injektoros?


Mindenki döntse el maga, hogy melyik a rosszabb eset.

(szvsz egyik sem túl jó egyébként)

2013. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!