Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel jár egy saját autó?...

Mivel jár egy saját autó? Miket kell fizetni, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 5. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Biztosítás 20-30K, Teljesítményadó 15-20K, szerviz, gumik 50-150K /év stbstb.

Nekem ennyi a fizetnivaló egy kis kategóriás, egyszerű benzines autó után. Ha leosztom 12 hóra a ráköltéseket, akkor kijön, hogy a benzinen felül 15-20 ezerben van az autó havonta. Akkor még avulással nem is számoltam.


Ahogy mész fel a kategóriákban annál több. Ismerős E60 520D-jére azt mondta havi 60-80 ezerbe van neki a kocsi biztosítással, adóval, szervizzel együtt.

2013. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A hónapokra leosztva a teljes! fenntartási költséget 20 ropi minimum, még a legkisebb teljesítményű autóknál is, régi jogsival.


Szóval a régi téma most sem fog megdőlni, hogy tömegközlekedni olcsóbb, mint bármilyen kocsi.

2013. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. dec. 5. 12:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez azért az autó életkorától és a te igényeidtől is függ!


Nálunk (5 éves autónál):

Kötelező: 13 eFt/év

Casco: 30 eFt/év

Teljesítményadó: 24 eFt/év

Gumi: 60 eFt (használat függvényében 2-4 évente)

Szervízelés: 20-30 eFt/év

+

Üzemanyag: 25-30 Ft/km

2013. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólókkal.

3 autónk van (igaz nem mai darabok, és igazán 1 megy napi szinten, de nem ennyire drága a fenntartás.

És igenis olcsóbb az autó néha, mint a tömegközlekedés (Bp-n kívül)


Szóval miután átírattad, azután biztosítás, és teljesítményadó, amit fizetni kell. Ez több mindentől függ, neten vannak kalkulátorok. 2 évente műszaki, ez 20-25 ezer Ft. 10-12ezer km-enként olajcsere.

Egyszer beruházol normális gumiszettbe (hogy legyen téli/nyári), akkor évekig le van a gond róla.

A szervizköltséget nehéz megtippelni, lehet évente 50ezer, de lehet milliós tétel is...

Aztán még tankolni is kell, és ennyi.

2013. dec. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

UTOLSÓNAK.


Igen, és akkor add már be nekünk azt is, hogy a 3 autódra sose költöttél egy fillért sem alkatrészben? Gumikban? Olajcserében, szűrőcserében, autómosóban, dísztárcsában, üléshuzatban?


Ha nem tévedek, a BKV-nak onnantól kezdve, hogy megvettem a bérletet, nem tartozom ilyesmivel. "Megveszik" maguknak a járműparkjuk fenntartását.

2013. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy Bp-n kívül! És igen, kell rá költeni, de közel sem havi 60 ezret!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én havi 20-at mondtam abszolút minimumként. Átlagolva a 12 hónapra. Ez reális. Ne mondd már meg helyettem, hogy mit írtam az előbb, légy szíves.
2013. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha többedmagaddal vagy, és nemBp.-n vagy megyeszékhelyen élsz, és mondjuk bele is raksz legalább napi 20-25 km.-t, akkor már van értelme. Viszont minden más esetben gazdasági bukta fenntartani egy kocsit.
2013. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az amortizációt se felejtsük el. Ha új autót veszel, hiperbolikusan csökken az ára, ha használtat, lassan, de biztosan (és ezzel együtt növekszik a szervizigény). Kismillió alkatrész van egy autóban, és előbb-utóbb mind elromlik. Ha spórolsz a karbantartáson, akkor azt a piac később kegyetlenül beárazza, amikor el akarod adni a tragacsot. Márpedig előbb-utóbb minden autót el kell adni (ha máshol nem, a bontóban), és újat venni helyette, úgyhogy ezt is bele kell számolni a fenntartási költségbe.
2013. dec. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!