Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most őszintén. Mennyit fogyaszt?

Most őszintén. Mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés

Sok tesztet olvastam az 1.2tsi-ről a tesztek rendre 5.5-6 literes fogyasztásról írnak. Nemegyszer kiemelik hogy nem éri meg a dízel.

De a szomszédom és az egyik munkatársam is 7-8 literes fogyasztásról beszélnek.


Használt skodát nézek és nem tudom 1.2 tsi vagy 1.6 CrTdi legyen.


Mindkettő 105le és egész jól mennek. És ez a CRtdi sem olyan zajos már A tdi-s ismerősök 4,5-5,5 fogyasztásról számolnak be.


1 literért nem vennék dízelt a 3 liter már kimagaslóan nagy különbség.


2013. dec. 6. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én el tudom képzelni a 6 literes átlagot a tsi-nek. Ha nagyon odafigyel az ember sok sok motorfékkel és a forgalom akadályoztatásával.


De ha lépést tartanánk egy a ugyan olyan teljesítményű dízelel akkor szerintem megvan a 2-3 liter különbség.

Jelenleg ugyan drágább a gázolaj de lesz még másképp is főleg ha 600ft környékén lesz az ára. Na akkor igazán fog számítani még az a 1.5 literecske is.


Az 1.6 tdi is képes lehet 4 liter alatti átlagra a fent említett vezetési stílussal. A jelentős különbség akkor is megvan.


Nem pont skodáról írtam hanem általában a benzines vs dízel

2013. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha már mindenképp tsi vagy cr tdi akkor inkább a dízel, a kicsi turbós benzines legalább olyan kényes, ha nem még kényesebb, mint a common rail dízel...
2013. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A turbó benzinesnekl soha nem lesz olyan jó fogyasztása mint a turbodieselnek. Ez tény marad sok teszt alapján is bármit is hazudjanak a gyártók a gyár laboratoriumában letesztelt 0 légellenállással, 0 lendületváltoztatással megvizsgált kocsijukkal.

1.2 tsi, 8.3 liter átlag. Ugyanaz van vele mint a régi benzinesekkel. Ha menni akarsz akkor pörgetni kell, ha pörgeted akkor meg eszik rendesen. Leegyszerűsítve a benzines visszafelé fejlődik. Sokkal több hibalehetőség, kényesebb motorok, fogyasztás meg nem csökkent, max a károsanyagkibocsájtás.

[link]

Jól mondta a szomszédod meg a munkatársad is a 7-8 literes fogyasztást. Mi okuk lett volna hazudni? Annak van oka hazudni aki bedől a gyártók által adott értékeknek, aztán meg hogy megvédje a saját hülyeségét azt mondja mindenkinek hogy milyen jól döntött.

2013. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A spritmonitoron a benzines 1.2 TSI-k összátlaga 6.78l/100km, ez teljesen reális. Viszont, ha megnézed egy ilyen átlagos user tripjeit, akkor akadnak benne 8-9 literes szakaszok is. Ez már jobb láb és forgalom függő is. Csak városban használva, klímázva nem extrém az a 7-8 liter. A felhasználók 2/3-ának a vegyes átlaga 6-7.5 liter között van, míg a 105 lovas dízel esetében a 80% 4,5-5,6 liter között.


Ha átlagosan vezetsz, akkor kb 1,5 literrel fog többet enni a TSI.

2013. dec. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A családban volt Fabia 1.2 tsi, de csak pár hétig, ő azt mondta nekem h 6 liter körül volt a fogyasztás.
2013. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ugyanaz van vele mint a régi benzinesekkel. Ha menni akarsz akkor pörgetni kell, ha pörgeted akkor meg eszik rendesen. "


Ez brutális baromság.


[link]

Minek kéne ezt pörgetni? kb 1600-tól 4100-ig tart a csúcsnyomaték, ebben a fordulatszám tartományban húz legjobban a motor...


A dízel nyomatékgörbéje ugyanilyen, csak sokkal rövidebb a nyomatékcsúcs, 1500-2500, szemben a benzines 4100-ig tartó csúcsával...

[link]


"Sokkal több hibalehetőség, kényesebb motorok"


Ez viszont nagyon is igaz, de azért a CRTDI se megy úgy ki a világból mint mondjuk egy régi 3 ezres szívódízel zöldséges merga... Ugyanígy a turbó benzines is hamarabb feladja mint egy szívó, ez természetes és nyilvánvaló.

2013. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Íme pl egy BMW 118i

[link]

és az adatai:

Max output (kW/hp/rpm) 160 (218)/5000-6000

Max torque (Nm/rpm) 310/1350-4800


Ennek a gyengébb változata a 114i

Max output (kW/hp/rpm) 75 (102)/4000-6450

Max torque (Nm/rpm) 180/1100-4000


1100(!!!)-4000 között maximális nyomaték! Cserébe 4000-nél úgy kókad le, hogy Winkler Robi csak úgy szapulja a totalcar adásában, hogy 5000-nél odalép és nem történik "seeemmiiiii", mivel már nincs nyomaték azon a fordulaton! Szóval ezek a turbómotorok egyáltalán nem hasonlítanak a megszokott kicsi, pörgős, szívó, benzinmotorokra...

2013. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem mindegy milyen kasztinban.

Egy golfban, vagy octaviában, esetleg touranban

Vezettem 1.4 tsi-t

ha toltad, akár 11-12 liter is városban, tény, akkor mögötted sehol senki.

Komótosan, szépen, nyugodtan vezetve 7-es átlagot mentem vele.

2013. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!