Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az útkereszteződésben néznem...

Az útkereszteződésben néznem kell azt is hogy a másiknak milyen táblája van?

Figyelt kérdés
Honnan tudják az emberek hogy milyen út kereszteződésbe hajtanak?honnan tudják hogy egyenrangú vagy ők védett útról érkeznek.pl ha a kereszteződésben nincs előtem tábla azt hiszem hogy a kereszteződés egyenrangú de ha jobbról érkezőnek van egy elsőbbség adás kötelező vagy egy stop tábla akkor nekem van elsőbbségem de én meg azt hiszem egyenrangú így én meg azt hiszem a jobbról jövöjé az elsőbbség.honnan döntöm el pontosan hogy kinek van elsőbbsége?néznem kell azt is hogy őneki milyen táblája van?pl ha nekem nincs táblám

2013. dec. 7. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg is válaszoltad a kérdésben. Csak onnan tudod milyen kereszteződésbe érkezel ( ha nincs egyéb előjelző tábla ), hogy megnézed milyen táblája van a többieknek. A stop és a macisajt az hátulról is ugyanolyan.
2013. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grielean ***** válasza:
45%
Sok helyen jelzi tábla azon az úton, ahol éppen haladsz, hogy milyen lesz a következő kereszteződés, merre halad tovább a magasabb rangú út, merre lehet fordulni, stb. Ha ilyen nincs, akkor persze nézni kell, van-e a másiknak táblája, hisz ez alapján lehet eldönteni, kinek van elsőbbsége.
2013. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat pont ettől féltem egy kicsit hogy pl este egy fa takarásától nem látom a másik tábláját akkor gondban leszek.
2013. dec. 7. 13:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem látod, akkor megállsz és elengeded. Mindenki boldog.
2013. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen ilyenkor lassítasz, szétnézel és mész tovább.


Egyébként általában szokott lenni neked is tábla, hogy marad-e a tiéd a védett út, vagy esetleg egyenrangú kereszteződés következik. Ahol ezt lespórolták, ott figyelni kell.

2018. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!