Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Slusszkulcs elveszett, a...

Slusszkulcs elveszett, a pótkulcs egy darabig csak akadt, most már nem fordul el, nem tudom a motort beindítani, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 16. 06:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én vagyok a kérdező, elfelejtettem kiegészíteni a dolgokat.

Szóval egy 2001-es Suzuki Swift 1.3 GLX típusú autóról van szó.

Csodálatos feleségem elkavarta a slusszkulcsot, mintha köddé vált volna.

Mit tudunk volna tenni, elővettük a pótkulcsot, de hogy ne legyen olyan jó nekünk, az valamiért akadt, nehezen ment be az ajtóba is, a kormányba is. Ki be húzásnál fémreszelékdarabok repkedtek szét a levegőben. Már akkor éreztem, hogy baj lesz... És valóben, néhány használat után tegnap már alig tudtam betenni a kormányba, elfordítani már abszolút nem tudom... Most teljesen kész vagyok, fogalmam sincs mit lehetne tenni...

A kulcsmásolás gondolom hülyeség, mert az ugyanilyen rossz lenne. Feltételezem a kormánynál ki kell cserélni a zárat plusz új kulcs. Viszont egy autószerelőhöz is valahogy el kell vinni. De attól tartok, hogy nem lesz olcsó mulatság ez az egész, addig meg felesleges.

Ha valaki meg tudná mondani, hogy valójában ez körülbelül mennyibe fog kerülni, és tudna mondani egy normális autószerelőt a 23, 20, 18 kerületben, akkor nagyon hálás lennék. Mostanában eléggé megszívtam az autószerelőkkel... :-(

Na meg hogy vigyem el a szerelőhöz? Természetesen a kormányt sem lehet mozgatni így, nehogy már jó legyen... Teljesen ki vagyok...

Minden tanácsot szívesen veszek, köszönöm! :R

2013. dec. 16. 07:12
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az ajtóból kiszereled a kilincset zárral együtt, akkor vannak olyan kulcsmásolók, akik pár óra alatt elkészítik a kulcsot hozzá, 4-6e Ft körül.

Én is hasonlóképp jártam, és egy Mister Mint üzletben megcsinálták nekem. Azóta is tökéletes.

2013. dec. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom kiszerelni, de ez már némi bizakodásra ad okot, köszönöm!

Még mielőtt beütött a krach, megkérdeztem pont egy mister minit-et, 18 ezerért másolnák le, azt mondták, hogy az immobilizer miatt ilyen drága.

2013. dec. 16. 08:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Szólj nekik, hogy nem kell immo, mert a régiből átteszed!
2013. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vagyis átteszi, aki a zárat is kiszereli, én sajnos nagyon nem értek hozzá.

Most beszéltem egyik kollégámmal. Azt mondta, hogy ha fémreszelékek repkedtek a kormányzárból, az nagyon nem jó, megvan az esélye, hogy ott belül is tönkretett valamit a kulcs.

Azt hiszem felhívok majd egy suzuki márkaszervízt, az lesz a legjobb.

2013. dec. 16. 09:42
 6/11 anonim ***** válasza:
A márkaszerviz drága, valószínűleg egy bontott zárgarnitúrával jobban járnál és ha szerencséd van két kulcsosat kapsz.
2013. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! :R

Már csak a kocsi szerelőhöz eljuttatása a kérdés, na meg egy jó szerelőt kell találnom... Meg pénzt! :D :(

2013. dec. 16. 16:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Megoldódott a dolog, de 26 ezer forintom bánta :|
2014. jan. 12. 11:08
 9/11 anonim ***** válasza:
És mit kellett cseréli?
2014. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*cserélni
2014. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!