Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sima 1,9TDI is PD TDI? Mert...

A sima 1,9TDI is PD TDI? Mert ismerősöm szerint neki a ford galaxy-ába ugyanaz van és az pdtdi. De szerintem a sima 1,9 TDI az nem PD.

Figyelt kérdés
2013. dec. 24. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A TDI és a PDTDI nem teljesen ugyanaz. A PD a pumpe düse, ami adagoló-porlasztó elem, vagyis leegyszerűsítve a dolgot, nagyobb nyomással tolja a gázolajat a hengerbe, és kicsit pontosabb.
2013. dec. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Van annak a motornak motorkódja, az alapján elég szépen-pontosan meg lehet mondani.
2013. dec. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát ami az én 2000-res octaviámba van vw konszernes 1,9 TDI az más mint a pdtd?
2013. dec. 24. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük az elején. A VW konszern minden dízelt TDI-ként jelöl az autókon, akár PD,akár CR akár sima TDI. Igazából, csak a motorkód vagy a teljesítmény ad biztos támpontot ( van amikor egyértelműen csak a motorkód).


A 2000-res Octaviában is volt hagyományos TDI és PDTDI-is. A Galaxy-kba a 2000-res faceliftig csak sima TDI-k kerültek, utána csak PDk ( bár abban nem vagyok biztos, hogy az átmeneti évben nem lehetett esetleg ettől eltérés).


Szóval lehet mindkettőben mindkettő. :D

2013. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az öreg tdi-k


[link]

2014. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha hátul a Tdi felirat szürke akkor 90le-s Tdi,ha az i piros,akkor 110le-s Tdi,ha az egész piros,akkor 116 vagy 130le-s Pdtdi.2001-től Galaxyba tudtommal sajnos már csak Pdtdi van.
2014. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!