Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a katalizátor hibás mik a...

Dagi2589 kérdése:

Ha a katalizátor hibás mik a tünetek?

Figyelt kérdés
opel astra f 1.6 i 8v

2013. dec. 25. 20:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Így van, vizsgán katalizátor nélkül megbukik.


Én felnyitottam, kidobtam belőle a kerámiát és visszavarrtam szépen, az autó megjavult.

Persze ez csak ideig - óráig megoldás, míg nem szerez be a tulaj egy másikat, mert ettől az autó használható.


A másik megoldás, hogy fizetsz pár ezer ft-al többet és olyan helyre viszed vizsgáztatni, ahol a kutya nem méri meg a CO-d.

2013. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Kéndioxidos szakértőnek:


Nem köt meg semmiféle kén-dioxidot. Ha valamit nem tudsz, vagy rosszul tudsz, az nem baj. Az a baj, ha ilyenkor tanácsokat is adsz.

Fantazmagóriáddal szemben a tények:


Három gázkomponensre ható redukciós/oxidációs katalizátor (Three-Way Reduction/Oxidation Converter)

A három gázkomponensre ható katalizátornak hármas hatása van. A nitrogénoxidokat nitrogénné és oxigénné redukálja, ugyanakkor - mint a két komponensre ható katalizátor - a szénhidrogéneket és szénmonoxidot vízzé és széndioxiddá oxidálja.

NO2 ------> REDUKCIÓ ------> N2 és O2

HC és CO ------> OXIDÁCIÓ ------> H2O és CO2

2013. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
58%

Csak egy megjegyzés! A katalizátort azért kell használni, hogy óvjuk a környezetünket a károsanyag kibocsájtástól, tehát tilos kivenni, kibelezni, lefizetni a vizsgát, stb.!

A katalizátor meghibásodásának két fő eredménye lehet, megnő a károsanyag kibocsájtás és/vagy az eltömődése miatt megnő a fojtás a blokkom és gyengébbé válik, emelkedik a fogyasztása, stb.

2014. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!