Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ne higgyem, hogy akinek...

Ne higgyem, hogy akinek Merci, BMW, Audi, Porsche autója van az nagyon jó anyagi helyzetben van?

Figyelt kérdés

Ha valakit látok ilyen márkájú autót vezetni mindig az jut eszembe, hogy "ejj de jó neki, nem kell aggódnia a benzin ár, és semmilyen adó miatt!" és mondta a haverom, hogy ne higgyem már, hogy akinek ilyen márkájú autója van az minden nyarat a valahol spanyol szigeteken tölri.

Azt mondja, hogy egy csomó ilyen Merci a legtöbb az régi használt, és lehet venni már 2-3 milláért.


De én meg megnéztem egy autós oldalt, és ott a Mercik 10 millióért voltak!

De azt mondja, azok az újak, sokaknak tényleg idős 10-20 éves autójuk van, hiába van rajta a jel, az attól még nem drága! És a pénz se veti fel azt, akinek ilyen autója van!

Igaza van? De azért egy Porsche az csak nem 2-3 milla!



2013. dec. 28. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy talalsz "olcson " BMW-t de azt utana fent is kell tartani pl egy 7-es e38 750i se draga de etetni kell azt az 5000cc motort.
2013. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Pont ezeket az autókat amiket irtál nem megvenni a nehéz hanem fenntartani. fogyasztás,adó,biztositás,szerviz,alkatrészárak stb. és aki haználja annak biz van pénze.
2013. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

volt egy M3 bmw autóm.

piszok jó érzés volt, mikor mentem vele, megnézte mindenki, mert iszonyatosan feltűnő autó...de bmw!!amire költeni is kell...

most pedig inkább van egy középkategóriás kocsim, senki sem nézi meg, de olcsó is fenn tartani.

2013. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Persze, Porsche is van 1-2 misiért. De ha ismered a típusokat, akkor könnyen rájössz mi újság: egy 911 azért máshogy veszti az értékét, mint egy 924/944.


Nézelődj kicsit a hasznaltauto.hu-n, lehet kapni páréves, relatíve nagyobb presztízsértékű (utálom ezt a kifejezést, és az autó csak egy használati tárgy...) gépeket egy tök átlagos új autó áráért.

Szóval lehet hogy a parkolóban a Merci mellett álló Kia, Hyundai, Seat többet ér - de az előbbi jobban feltűnik, mert Merci.

2013. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Csak ismételni tudom azt amit Agent K írt.
2013. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Simán kapni régebbi, 8-10 éves Audit, Mercedest, BMW-t egy új szuzuki áráért.


Az meg, hogy mennyi fenntartani - egy 750i BMW-t drága, akkor is ha olcsó volt és régi. Egy 1.8-as A4-est alig drágább fenntartani, mint egy bármilyen alsó-középkategóriás autót.

2013. dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon kérdéses. Minden kocsit tankolni kell. Használtan valóban kapsz egy jó kocsit, de nem az újabbakat. 5+ éveseket lehet relatíve olcsón kapni. De egy Porsche az már kissé más. Nem hiszem, hogy ha kevésbé lennék sikeres, kitudtam volna fizetni egy Panamera GTSt újan. Használtan is legolcsóbban talán 15 millióért juthat hozzá az ember, de az egyszerű Panamerahoz. Amúgy 90 literes a tartály, ahogyan én vezetek, 10-14 l megy el 100 kmn, szóval azért eszik, de nincs gondom a fenntartással.
2013. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha valakinek egy 300.000 forintos BMW 740i-je is van, de normális állapotban tudja tartani és rendesen tankolni, akkor az mindenesetre nem minimálbérből él.


De akinek meg saját 10 millás autója van, de éppen sz*rul áll, az akkor is feljebb van anyagilag, csak lehet hogy éppen valami nem jött össze.

2013. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
panamera gts a tied 4 vagy 5 személyes? mennyibe fáj ujonnan egy olyan?
2013. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden arany, ami fénylik! Azért, mert valaki megszállottan imád egy-egy autómárkát és inkább nem költ semmire, de az autó meglegyen, az nem biztos, hogy azt fogja jelenteni, hogy korlátlan a vagyona.



Nokérem! Ha már az álomautók és az anyagiak kapcsolatát firtatjuk. Nesze Nektek egy őszinte és valós "leleplezés" a témáról. Magam túl vagyok már 4 Porschén és jelenleg Mercedesem van. Tehát abszolút "célcsoport" lehetek a kérdés szempontjából.


Fiatal srác korom óta nagyon elkötelezett Porsche mániákus vagyok. 24 éves voltam, amikor a kilencvenes években szert tettem olcsón egy 924-es Porschéra. Ez jól példázta, hogy nem milliárdos voltam, csak hobbista, márkakedvelő. Aztán tovább tudtam lépni később, valóban volt egy szakasza az életemnek, amikor a benzinár nem játszott, amikor a családi vállalkozás lehetővé tette, hogy 911-essel járjak.

Node! A szabad anyagi helyzet nem örök. Én is belecsúsztam abba a helyzetbe, hogy a 911-est még akkor is tartottam, amikor már réges-régen nem engedhettem volna meg magamnak. Ugyanis mi tipikusan azok a "középréteg"-béli emberek vagyunk/voltunk, akire nagyon kihat a gazdasági környezet.

De én kitartó voltam. Volt, hogy egy héten egyszer ültem bele, de megvolt, ez éltetett a nehéz időkben.

Aztán volt Boxsterem is, amit használtan egy felszereltebb új Suzuki árából vettem meg. De aztán ez is leépült, még lejjebb kellett adnom, így lettem Mercedes tulajdonos.

Van egy gyönyörű szép Merci kabrióm, E-klasse, de még az igazi, régi, W124 alapon lévő. Sokan megcsodálják, tényleg szép, de közel 20 éves és nem ér sokmilliót. Mégis látványos.


Anno azon mosolyogtam, hogy a 911-esem, amit használtan vettem, alig ért többet a könyvelőm fullos KIA kombijánál, amit újan vett.


Szóval Mercis és Mercis meg Porschés és Porschés között is van különbség.


Más az, aki épp megkapja miliárdos cége osztalékát és lecseréli a 30 millás autóját egy 40 millásra, mert épp kijött a legújabb, meg különben is, a jelen autó már húdeöreg, van vagy 3 éves :D :D :D

És más, az aki évekig spórol, kisvállalkozása jövedelméből nem lakóingatlanra és külföldi utakra költ, hanem "átcsoportosít" és vesz/tart egy ilyen szuperautót, néha erőfeletti áldozatok árán akár, de imádja, szereti, gondját viseli. Inkább nem eszik annyit, hogy megvegye rá a téligumit vagy egyéb hasonló.


Úgyhogy hidd el Kérdező, sokunk olyan, hogy hobbiból, megszállottságból tart ilyen autót, nem kis áldozatok árán. Nekünk a stílusosság fontos, ezért nem veszünk új Suzukit vagy kis Opelt.

2013. dec. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!