Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen miért nem rakják fel a...

Télen miért nem rakják fel a dísztárcsát sokan?

Figyelt kérdés
Soknál látom, hogy nyáron gyári dísztárcsa az autón, télen meg csak a rozsdás fekete kerék. 5 éve van fent az autómon télen-nyáron ugyanaz a dísztárcsa, és nem csúnyult meg egyáltalán. Akkor miért is hagyják le télen ennyien?
2013. dec. 28. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
mert ha fekete a kerék nem látják hogy kipörög a kerék mikor elindulsz és nem nevetnek ki, hogy nézd már a béna autóst nem tud elindulni se a szarával.
2013. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Talán azért, mert télen könnyebb elhagyni őket. Havas latyakos úton nehezebb észrevenni a kátyúkat. Ha megfelelő sebességgel döccensz bele egy ilyen úthibába, akkor a nem megfelelően rögzített dísztárcsa könnyen leeshet. Havas teleken mindig találok 1-2 törött dísztárcsát a hó elolvadása után a ház előtti vizesárokban.


Nekem pedig például nincs is (vagyis van, de fogalmam sincs hol vannak). Kora tavasztól késő őszig a könnyűfém felniken lévő nyári gumi van felrakva, a gyári felnin a téli szett van.

2013. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hidegben sokkal ridegebb a műanyag. Egy olyan erejű ütés, ami nyáron ne ártana neki, télen könnyedén eltöri.

Valamint amit írtak előttem már.


Emellett itt vagyok például én, nekem tetszik az acélfelni magában, se télen, se nyáron nincs dísztárcsám.

2013. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamint beragadhat a dísztárcsa és a felni közé a hó, ott olvadozgat, rozsdásítgat, nem jó az. Fölösleges, és nem is olyan csúnya anélkül az autó szerintem, olyan "télies".
2013. dec. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én meg úgy vagyok vele, hogy a téligumikat is a szép alufelnire teszem fel, mert semmi hátrányát nem látom. A fekete vasfelniktől meg nekem is hányingerem van.
2013. dec. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Talán nincs is dísztárcsájuk és azért nem rakják föl télen (se)...

Vagy elfelejtik. Mielőtt mennek a gumishoz leveszik, otthon aztán nem rakják vissza. Lustaságból vagy feledékenységből. Vagy ki tudja.


Nekem csak télen van fent a dísztárcsa. Abból is gyári. Még soha semmi baja nem lett. Se a tárcsának, se a felninek.

Nyáron a 17"-os alufelni van fent, amivel kijött az autó a gyárból.

2013. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokfelé télen nem kotorják normálisan le az utakat. Mifelénk van hogy 15-20cm magas jégbordák is vannak néhol. Ha rosszul mész rá még a kocsi alját is képesek meggyepálni... Ráadásul csúszik is, a műanyag ridegebb. Ha kicsit nekicsúszol egy ilyennek az olyan mintha lepadkáznád. Ha nem ti töri össze rögtön a tárcsát de darabok törnek le belőle és megreped.

Aztán ott van az is ha hóban kell menni. Persze nem friss hóban, hanem olyanban aminek a teteje már jeges. Ezt se nagyon szereti a dísztárcsa.

Aztán a pakolóhelyek, ott meg minden van, sokszor nem látni a padkát, de ott van. Vagy a jégbordák...

2013. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mer olyanok mint az egyik ismerősöm...
2019. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!