Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mutatnátok elfogadható Honda...

Mutatnátok elfogadható Honda Civicet?

Figyelt kérdés

Bármelyik használtautó oldalról.

Kb. 300 ezer forintig szeretnék egyet. (1. autó)

1.3-1.4 körül, ami nincs túlságosan széthajtva és nem rohad.



2013. dec. 29. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy képek, és leírás alapján nem veszünk kocsit. Sokszor voltam már olyan helyzetben, hogy ami képek és leírás alapján ígéretesnek tűnt, élőben megnézve kiábrándító volt. Ennek az ellenkezőjével is találkoztam már, próbaképpen elmentem olyan kocsit megnézni, ami elég lepusztultnak nézett ki. Volt, hogy már azzal jöttem haza, mert jó vételnek számított megtekintés után. Sőt, a mostani kocsim is ilyen. Kívülről kicsit viseltes, de amúgy tökéletes állapotban van.


Szóval mindig az élő megtekintés a tuti. És legyen mindig veled valaki, aki tökéletesen ismeri a kocsikat, pl egy autószerelő ismerős, vagy hasonló.


A másik pedig, hogy Civic-et ennyiért valószínűleg csak lelakottat fogsz kapni. A 6. generáció ennyi pénzért szóba se jöhet, az 5.-ből pedig azt adják ennyiért, amit széttapostak, és a végét járja.

Én a helyedben ennyi pénzért a 4. generációs Civic-ek között keresgélnék. Azokat nem keresik a fiatal "tuningbetyárok", és nem hajtják őket. Persze ezek között is van kivétel. Sajnos ez már 20 év fölötti kocsik, de találni belőlük jó állapotút, amivel még sokáig elautózhatsz.


Amúgy végignéztem a 300 ezer alatti hirdetéseket a hahun. Úgy nézem, amit leírtam, megállja a helyét nagyjából.

Én első körben kiszedtem párat, amit talán érdemes lehet felhívni, és többet megtudni a kocsiról:

[link]

[link]

[link]

Mondjuk ez az utolsó automata, ami kicsit hátrány, legalábbis számomra.


A végére még annyit, hogy miért pont a Civic-ek közöt keresgélsz? Ennyi pénzért van másik japán is (ha az kell mindenképp), ami jó vétel lehet. És a félreértések elkerülése véget, nem (csak) a Swift-ekre gondolok. Ott a Nissan Micra vagy Sunny, a Mitsubishi Colt-ok pl.


Remélem segítettem a válasszal.

2013. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő választ, ment a zöld!


Már kiskorom óta ilyet szeretnék, mert nagyon tetszenek a ferdehátúak, csak sajnos eléggé lelakottak már. Ami meg jobb állapotban van, az meg drágább.

A Mitsubishi Colt még nagy kedvencem, szét fogok nézni abban a típusban is.

2013. dec. 29. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon óvatosan vennék Civic-et, főleg ilyen időset.

Ugye tudod, hogy a Civic volt (és a mai napig az), amit a kispénzű suhancok megvesznek, vagy megvetetnek apuval, aztán valami érthetetlen ok, belső sugallat alapján azt hiszik versenyautót vettek, és úgy is bánnak vele. 6000-es fordulatszám alatt ritkán látok Civic-et pörögni. :)


Szóval olyat nem találsz, ami nincs széthajtva. Épp ezért valószínű a legtöbb már törve is volt, ezért a rohadás is nagy kérdés.

2014. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!