Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi de jobb, vagy új de...

Régi de jobb, vagy új de gyengébb minőségű autót vegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2m Ft-om lenne autót venni. Nem tudom, hogy vegyek mondjuk egy 3-4 éves Megane-t vagy Focust vagy hasonlót, vagy egy 8-9 éves Audit?

Egyéb tippeket is szivesen várok!



2014. jan. 1. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hat ez jo kerdes, de en biztos valami 8-10 ev koruli autot vennek, ha nem is audit de valami hasonlo korut
2014. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért pont 10 éveset?
2014. jan. 1. 12:57
 3/13 anonim ***** válasza:
én az újabbat venném,szerintem ez egyértelmű,helyedben nem is gondolkoznék ilyenen.
2014. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
Amelyik jobb állapotban van, és amelyiket a fizetésem alapján fenn tudom tartani.
2014. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is nemrég vettem éppen ennyiért 8 éves Audit. És nagyon nem bántam meg, ha megint dönteni kellene, ugyanezt tenném.
2014. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Magyarán van 5-6 év különbség - szerinted ez az idő nem volt elég arra, hogy a gyártók behozzák azt a technikai lemaradást, ami mondjuk extra-kínálatban volt? Pár éve már ezekben is mindennapos volt a digitklíma, GPS és 8-10 légzsák. Szóval annyi lenne a különbség, hogy egy fiatalabb üzembiztosabb autót kevesebbet kell szervízbe hordani. A

Amúgymeg semmivel sem gyengébb minőségű a Ford vagy a Renault, csak a márka brand-építő marketingesei próbálják ezzel eladni a drágább autókat, amiket drágább bérért dolgozó munkások raknak össze - s láss csodát, működik nekik.

2014. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ok, én is úgy gondoltam, h inkább a 3 éves kategóriában keresgélek. Van valami tippetek, hogy melyik márkák jók ebben az árban?
2014. jan. 1. 14:30
 8/13 anonim ***** válasza:

6-os

Azt akarod mondani, hogy egy 2006-os Audi A4 meg mondjuk egy 2011-es Ford Focus egyforma minőségű és felszereltségű???

Ülj be egy Audiba akkor, ha azt mondod, hogy semmivel sem jobb, mint más olcsóbb autó. Nem mondom hogy a Ford, Renault nem tökéletes, de nehogy már egyszinten legyen egy Audival.

2014. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A felszereltsége kb. ugyanott van az említett két kategóriának, kérdés, hogy minőség alatt mit értessz? Én ugyanis nem tapasztaltam jelentős különbséget. A prémium autók anyaghasználata (pl. ülések) lehet, hogy gyakran komfortosabb, de semmiképp sem tartósabb - akkor a kettő közül melyik számít a minőségnek? Alvázvédelem szokott jobb lenni, de már mondjuk a biztonságban sincs olyan nagy előne a prémiummárkáknak - pont a Renault volt az néhány éve, aki kenterbe verte ebben a "műfajban" még a Volvot is.

Persze lehet, hogy az Audi katalógusban benne van, hogy "Vorsprung durch Technik" meg hogy az a legfainabb márka, meg satöbbi, de a valódi különbségek használat közben jönnek ki. Aki meg használja is az autót (s nem csak ül benne vagy nézegeti otthon a garázsban) az gyakran csak nagyon nagy árkülönbség esetén tapasztal különbségeket. Szó se róla, egy S8-as valószínűleg összehasonlíthataltlanul jobb egy mezei Focusnál, de ha egy A3/A4-el kezdenénk összehasonlítgatni a Kókuszt, nem hiszem, hogy sok különbséget találnák.

2014. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Átlag szerű szeretnél lenni vagy sem?


Ha nem,ennyi pénzért egy szép bmw,audi,merci,volvo.

Lehet nem a legfiatalabb,de egy elegancia,stílust kapsz érte.

2014. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!