Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti Budapest - Salgótarján...

Ti Budapest - Salgótarján vonalra be mernétek vállalni a robogót?

Figyelt kérdés
Bp-n belül közlekedésre fogok venni tavasszal egyet (B-s jogsim van), azon gondolkoztam inkább veszek mondjuk egy 70-est és akkor hétvégente haza tudnék ugrani. Veszett ötlet? Megöli a motort az ilyen használat? Mennyire kényelmetlen ilyen hosszú úton a motor gyengesége?

2014. jan. 1. 21:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy spóroljak egy autóra? De azt meg csak hétvégén veszem elő, és rengeteg a biztosítás, rengeteg megvenni, rengeteg fenntartani.
2014. jan. 1. 21:50
 2/13 anonim ***** válasza:

Jár busz is.

Egyébként 125-ös alatt nem ajánlott ilyen távon robogóval ingázni - inkább csinálj meg egy nagyobb motoros vizsgát, amit jelenleg tudsz és egy 250-el már nagyon kényelmesen el lehet járkálni. Szerintem még így is olcsóbban jönnél ki, mint autóval.

2014. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha üzembiztos motort akarsz NE vegyél tuningolt motort, és ne is tuningolj, mert azzal csak romlik a megbízhatóság és csökken az élettartam, ez alapszabály, és fokozottan igaz az 50-es kismotorokra.
2014. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jó, hát ha nem akkor marad a busz természetesen.

A2-es jogsi tervben van, de 70 ezer, meg mellé kell venni valami jobb motort is, ami legalább 300 0000ft. És autó, amivel elmennék bevásárolni sehol. Úgyhogy az autó logikusabb döntés.

2014. jan. 1. 22:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Én mondjuk lehet, hogy inkább busszal járnék, viszont a motornak nem lesz baja attól, hogy 100km-t megy egyhuzamban.
2014. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nem is pont S.tarján, hanem mellé. Ráadásul ki kell utazni a buszmegállóba, így:

40 perc a BP-n belül BKV-val (1 órával indulás előtt indulok, hogy legyen helyem)

1 óra 50 perc BP-Tarján és csatlakozást ha épp jól érem el még

40 perc haza.

Három és fél óra környéke a hazautam, autóval másfél. Motorral volna olyan 2,5; szóval spórolnék az időmmel.

2014. jan. 1. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kicsi autót, pl egy fiat seicentot, azzal városon belül is tudsz furikázni, és haza is tudsz menni.

http://www.youtube.com/watch?v=wsGPogeUgT0

2014. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Evele123 ***** válasza:
Egy Budapest-Salgótarján távra inkább kocsit ajánlanék. Jártam én is az országot motoron (az édesapám volt a sofőr, 125cc MZ-vel), autóval is (1,5 DCi Renault Thalia). Én is salgótarjáni származású vagyok, de leginkább az zavar a hazaútban, hogy Hatvan után a 21-es főút tele van kátyúkkal, az előző kocsival sikerült eltalálni egyet, mehettünk is a futóműveshez... Ami érdekes még, hogy a pár éve elkészült 110-es sebességű dupla sávos szakaszok is kátyúsak pár helyen. Én inkább kocsit javasolnék ezekre az utakra, mert kényelmesebb, nem probléma, ha elkap az eső... :-D
2014. jan. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jah, egy robogó 70 ezer ft, biztosítás egy évre 2000ft kábé. Ehhez képest autóból 300 alatt alig van valami, plusz biztosítás és fenntartás egy vagyon. Én is szeretnék autót, de attól sajnos sokba van a fenntartása.
2014. jan. 2. 09:22
 10/13 anonim ***** válasza:
De azt úgy látom nem tudod hogy ha B-s jogsid van CSAK 50ccm-ig vezethetsz motort vagyis a lényeg ha veszel egy 70-est és elkapnak megbűntettnek mert 70-essel már nem mehetsz
2014. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!