Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt kocsiban max hany...

Kryy kérdése:

Használt kocsiban max hany ezer kilométer?

Figyelt kérdés

Az elso dilemmám az az hogy mint friss jogsis, erdemes e kinti parkolásra elso kerületben egy jobb ( Volvo c70et) kocsit venni egyből vagy egy tanuló kocsit venni (4es golf 900e korul) .


Epp a tanuló Kocsis opciót nezem , keresem a golfokat de ilyen 180-230e km eseket találok leginkabb. Egy félév max egy évre gondoltam a golfos dolgot, szerintetek mennyi kilométerrel erdemes max nezni ilyenkor kocsit?


2014. jan. 4. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én most mentem egy 15 éves borával, amiben 300 ezer van.

Karban volt tartva és vigyáztak rá. Szívesebben elfogadnám azt, mint egy visszatekert 100 ezrest...

2014. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
nem évjáratot meg km óra állást veszünk, hanem ÁLLAPOTOT!
2014. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

km óra állás sem mindegy!

Annyi hogy magánszemélytől kell venni,amúgy is lehet látni hogy egy kocsiban 20 ezer km van vagy 200 ezer.

Én azt mondom hogy ha kocsit nézel akkor érdemes törekedni arra hogy fiatal és keveset futott legyen,sokat futottnál ott azért előjöhetnek a gondok,szervizelés ide vagy oda,mert vannak kopóalkatrészek amiknek már megvan az idejük.Csak az autókereskedők írják itt ki hogy nem kell nézni a km-ert mert rontanánk a bizniszt.Természetesen sokat számít hogy 30000km-ert hogy ment a kocsi,de valszeg több tulaja is volt stb stb nem tudod megmondani hogy tényleg odafigyeltek rá rendesen,de ha garázsban tartották azt észre lehet venni! Ha Én vennék kocsit ,140ezer alattit nézelődnék,és nem kell a duma hogy úgy is vissza van tekerve,ha értesz hozzá úgyis észreveszed hogy tekertek rajta,ha nem akkor miért nem vittél magaddal egy hozzáértő embert?

Mégvalami:tanuló kocsinak vehetsz akármit,ez a te dolgod,de most egy évre venni egy kocsi az pénzkidobás,akkor inkább vedd meg a volvot és vigyázz rá!Legalább óvatosabb leszel kezdőként!

Üdv!

2014. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egy olyan kocsinál amire vigyáztak nem nagyon fogod megmondani, hogy 120 vagy 320 000km van benne.


Az sem véletlen, hogy az összes hirdetett autóban 180-230 000 km közötti az óraállás... :)

2014. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Meg lehet mondani,csak érteni kell egy picit hozzá.De mondjuk ha több autót nézel meg egymás után és nézed az adatokat feltűnik úgy is hogy melyik a hamis.

De ha jól tudom most már nem tekergetnek úgy mint régen mert adásvételinél kell az óraszám meg ez a központi eredetvizsgás rendszerben is benne van.Autó kereskedőknél nagy divat a xart vadi újként eladni,ritka az amikor így magánszemélytől veszel visszatekertet.De miért is tekerik vissza?Hogy jobban eltudják adni,mert az emberek sem hülyék hogy sok km-rel vegyenek autót,mert lehet megveszik,aztán kell egy motorgenerál,mert ezeket nem örök életre tervezték hanem km-re.Aki hosszú távra tervez az úgy is arra törekszik hogy minél kevesebb km-rel vegyen autót.Nézzétek csak nyugodtam a km-tert vásárlásnál,mert igen is számít!

2014. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy nem mindenki futárkodásra veszi meg a kocsit.Rengetegen vannak akik csak rövidtávon használják vagy csak heti 1-2 alkalommal,mert valljuk be minek menjen az ember dolgozni kocsival mikor fizetik a vonat meg busz bérletet.Szóval részben reális is egy picit hogy a kocsik többségében 200000alatt van a km,mert nem mindenkinek futja rá hogy autóval járjon dolgozni.
2014. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha az utcán való parkolás szempont, akkor a karosszéria állapotát kell elsősorban nézni és az autótípust, hogy mennyire lopják (a budai kerületek vezetik a lopási statisztikákat). A Volvókat lopják talán a legkevésbé alkatrésznek. A karosszéria állapota pedig a szabad ég alatti tárolás miatt fontos. Ha nem rozsdásodik és az alváz is csak rozsdafoltos, akkor vásárlás után rögtön kell csináltatni üregvédelmet, majd alapos alvázvédelmet, kifújatva a kerékjárati íveket is. Ezzel sok évre tudjuk konzerválni az autót. Az is fontos, hogy motorikusan jó legyen, de ha vigyáztak rá, akkor azzal se lesz gond. Az autóvásárlással várnék tavaszig.
2014. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vedd úgy hogy a kilóméteróra nem létezik, nem ér semmit autóvásárlásnál, mert csak hazudik.
2014. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben külföldről hozatnék kocsit, nem vennék itthonit.
2014. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én autómban úgy 1 500 000 van, köszöni, jól van, működik :)


Nem az óraállás számít, hanem az állapot.

2014. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!