Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első blikkre hogyan lehet...

Első blikkre hogyan lehet megállapítani egy autóról, hogy diesel-e, vagy benzines?

Figyelt kérdés
Úgy értem, 10-15 méterről ha ránézek, mik azok a jegyek, amik elárulják az üzemanyag fajtáját?
2014. jan. 4. 15:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A régi dízel füstöl és gyenge, az új ,az erős de ennek az az ára ,hogy telinyomták olyan kihegyezett technikával aminek a béta tesztelője a vásárló,ha valami elromlik benne akkor oda az az 1-2 liter előny amit összeszedett az ember a fogyasztáson ,egyben kipengetheti a szervizben a magyar féléves átlagjövedelmet..Vagy szaladgálhat bontott kétes alkatrészekért ami lehet 2 nap múlva megkotlik újra. Persze ez a használtkocsira érvényes ,újonnan még véd a garancia, de használtan egy benzinest venni nem olyan lutri.Eleve a dízelben ott van a turbo ami egy plusz hibaforrás és nagyon költséges ha behal, sajnos beleerőltetik manapság a benzinesekbe is,ha kell ha nem.Ha meg olcsón akar járni az ember akkor vesz egy pb gázost vagy cng-t és nem 420 ért tankolja az üzemanyagot hanem majd feléért.
2014. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 T5- ***** válasza:

A VW-Audi TDI-k a Mercedes TD-k CDI-k, a BMW TDS, common rail dízelei, de mondhatnám a Ford TD-jét, a PSA dízeleket, vagy a JTD-ket ezek nem füstölnek. 10-20 éves autókról beszélünk, megfizethető fenntartható, főleg az első kettő amit írtam. Ez a 70-es 80-as években volt hogy füstöl meg kerreg a dízel, ideje lenne túllépni ezen. És ezek is 5-6-7 literből járnak vérmérséklet függően. Benzinessel normális közlekedve nem tudsz 7 liter alatt fogyasztani. Nem azt mondom, hogy egy mindenki vegyen új részecskeszűrős AdBlue-s dízelt, nyilván az nem ez a kategória, egyébként azokban sincs olyan nagy tudomány, mint gondolnád, nekem ne akard megmagyarázni.

Ott a VW csoport 1.9 TDI motorja, ami világhírű, 5-6 literből jár és egyszerű mint a bot. VE-adagoló, a AFN-eken egy VNT-s turbó, az 1Z-sen ráadásul csak sima, mi romolhat el? Minden van hozzá fillérekért, mit gondolsz miért olyan népszerű?

A turbó amúgy sem fogyó alkatrész, az ugyanolyan motoralkatrész mint mondjuk a főtengely vagy a dugattyú, nem olyan mint a fékbetét. Annak, ha van kenése, nem kerül bele abrazív anyag, akkor közel annyit kell bírnia mint a motornak.

PB gáz jó alternatíva, bár egy hengerenként gázszett elég drága, és az sem nyűgmentes. CNG-t meg hol tankolsz Magyarországon? Szegeden...meg Pesten van egy kút? Ezt te se gondolod komolyan.

2014. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Csak ezekben a régebbi tdi-kben annyi a km ,hogy bármikor jöhet egy teljes motorgenerál. Ezeket mindenki hajtja ,éves szinten 50-60 ezer km sem ritka. Aztán megveszi a balek 15 évesen a 700ezeret futott dízelt ,órában 190ezerrel.Szinte lehetetlen tényleg keveset futott régebbi td-t találni, benzinessel ez jóval kevésbé fordul elő, ott több a megkímélt kocsi.Aki nem utazó ügynök annak szerintem nem éri meg a dízel.Eleve drágább is a gázolaj jó ideje.

Cng-t otthon kell tankolni ,venni kell egy kompresszort és rákötni a hálózatra. családi ház előny. Lassan fű alatt de terjed. De a pb mindenképpen gondmentesebb .Környezetbarátságról meg nem is beszélve, a gáz tisztán ég semmi korom meg co

2014. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
# 21 Ezért vesz mindenki Toyotát. Csúcstechnikás benzinmotorok, igen jó teljesítmény/fogyasztás rátával, drága és felesleges turbófeltöltő nélkül.
2014. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 T5- ***** válasza:
Jó figyelj, nem akarok én itt semmit bebizonyítani, én a saját tapasztalataimról beszéltem. Nem egy, nem két "sokat" futott német dízel prémium autóm volt már, szervízkönyves, leinformálható német, osztrák autók, soha többé nem kéne kis benzines. Volt 1.9-es Audim, az egyik több mint 320 ezerrel, erős volt, egyben volt, imádtam. Mercedes adagolós dízelei 8k-1millát elfutnak különösebb gond nélkül. A BMW már nyűgösebb főleg a 18tds meg a 25tds. Ezek nem egy kaliberű autók a benzines Opelekkel meg Suzukikkal amiknek vagy 300 ezer km-es élettartama. Nem leselejtezett német taxit, meg cégesautót kell venni a törököktől, meg nem kell mindenkinek minden szart elhinni. Ennyi.
2014. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!