Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit vegyek jobban figyelembe...

Mit vegyek jobban figyelembe ha Suzuki Swift Sedán-t vásárolok?

Figyelt kérdés
1.6-os Suzuki Swift sedánt szeretnék venni használtan de ovatos szeretnék lenni hogy nehogy ráfizessek. Minden érdekelne.: motor vagy hogy hol rozsdásodik meg ilyen hasonlók érdekelnének. előre is köszönöm.:)

2014. jan. 4. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rohadás szempontból: általában a küszöbük szokott rohadni, aminek a cseréje kb 40-50 ezer. A tornyoknál is elő szokott fordulni a rozsdásodás, de ez ritkább eset. Véleményem szerint, ha valahol el kezd rohadni, érdemes ott hagyni,biztos találsz rohadó mentes példányt.
2014. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A futómű alkatrészei és a padlólemez indul rozsdásodásnak először. Kanyarokban figyelj, hogy ne kattogjanak a féltengelyek.

Gyorsításnál és fékezésnél ne húzzon félre az autó.

A motor könnyen induljon, váltásoknál ne recsegjen a váltó.

2014. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Ha egy kicsit rozsdás azt még meg lehet javítani itthon is meglehet javítani. Más hibák vannak? Amit kinéztem az már 20 éves de első autóm lesz. Arra meg tökéletesnek néz ki.:)
2014. jan. 4. 18:45
 4/13 anonim ***** válasza:

És te hány éves vagy? Mert első kocsinak egy 1.6-ost...

(nagyon húz ám a motor, 850 kg a kocsi, veled együtt is max 950)

Amúgy az első két válaszoló már szinte mindent leírt (meg még talán azt nézd meg, hogy a karosszéria mindenhol ugyanolyan színű-e legalább, mert egy csomó swiften van hogy teljesen elütő színt tettek rá (gondolom egy kisebb-nagyobb baleset után))

2014. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is, az 1.6-ot felejtsd el. Nem olyan elterjedt darab, mint az 1.0 vagy az 1.3, ebből fakadóan nem tudom milyen az alkatrész ellátottsága, de az 1.0 és 1.3 változatai nem biztos, hogy jók hozzá. Inkább futózásra és autópálya használatra optimálisabb. Und, a kötelező és a teljesítmény adó is drágább. Na jó, azért nem 100ezeres nagyságrendről beszélünk, de azért éves szinten az az 5-10ezer ft szerintem nem elhanyagolható.


Másodszor, fogyasztásilag olyan 7L körül eszik (de inkább többet), ami azért egy Swifthez képest elég sok.


Harmadszor, ha ennyire nem értesz a kocsikhoz, tök mindegy ki mit mond neked, te a rejtett hibáit úgy sem fogod kiszűrni! Inkább vigyél magaddal 1 jó szakembert, vagy vidd el valami szervizbe, hogy átnézzék neked, aztán az ott kapott szakértő véleményt figyelembe véve megtudod hozni a döntésed.


Negyedszer, ha már Sedan, akkor inkább 1.3 V16, de ha kicsit kevesebb rá a keret, akkor 1.3 V8.


Egyébként megtudhatnánk mennyit szánnál rá és milyen célokra használnád inkább? Hát ha valaki tudna esetleg valami más lehetőséget is ajánlani az igényeidnek. Mert, ha mondjuk inkább egyedül használod rövidebb utakra, akkor lehet neked egy 1.0 is bőven megtenné (csak az nincs szedánban, hanem csak ferdehátúban).

2014. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, most rakom már lefele a rutint. Igen igen én is úgy akartam az egyik rokonomat viszem magammal mert ő autószerelő volt 10 évvel ezelőtt csak azért egy ilyen megerősítést kértem most :) Azért szeretném ha 1.6-os legyen mert egy ilyet találtam a neten 170 ezerért a képeken jól néz ki de még személyesen is megszeretném majd nézni. És amire használni szeretném hát az változatos. Rövid utakra is de hosszabakra is pl. külföldre kimenni (pesrsze azt majd csak később).
2014. jan. 4. 21:33
 7/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a legnagyobb veszély a kocsinál az a rozsdásodás?
2014. jan. 4. 21:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Olcsóbb szervizeltetni, mint lakatoltatni. Hát figyelj 170-ért ne várj csodát. Az alját rendesen nézd meg, hajolj le és sasold le. Az autók általában képeken jobban néznek ki mint élőben.
2014. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell félni az 1.6-os motortól. Az első fékek, a csonkállvány és a váltó ( meg persze a nagyobb motor) ami nem egyezik az 1.3/1.0 swiftekkel, minden más ugyan az. Talán még a stabrudak vastagabbak, de ez nem tuti.
2014. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát 20 éves a kocsi. Csodát nem várok elég ha gurul.:) Az árból biztos fogok lejjebb menni ha engedi min 150 re.
2014. jan. 5. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!