Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító probléma?

Önindító probléma?

Figyelt kérdés

Mitől lehet az, hogy hideg motorral, mikor be akarom indítani az autót, elfordítom a kulcsot, és csak nyög az önindító. Elengedem a kulcsot, megint elfordítom, megint nyög, fordul egyet-kettőt aztán annyi. Aztán mikor harmadjára is elfordítom, rendesen indít.

És ezt mindig eljátssza, 3. indításra kezd el forgatni rendesen. És csak hideg motorral, melegen nem.

Akksi 2 éves, de az nem lehet rossz, mert akkor egyáltalán nem indítana. Soha nem merült még le, nem kellett tölteni.



2014. jan. 6. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy kompresszió mérés azon a motoron! Nekem pont ilyen problémám volt a Fordommal az ősszel, és kiderült, hogy az egyik hengerben semmi nyomás nem volt, mert a szelepből hiányzott egy darab. Miután meg lett csinálva úgy tekeri mint az állat!
2014. jan. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs kompreszió akkor nem könnyebben kellene tekernie?
2014. jan. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Öregszik az akksid. Amikor nyögött közben ún. észheztért ,terheléstől felmelegedett, naggyából helyreállt a kapacitása. Öregebb akksik jellemzője.
2014. jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az akksi valószínű jó, ha melegen jól indít.

A motor kompressziójával se lehet gond, mert akkor nem nyöszörögve indítana, egyszerűen csak teker de nem indul csak sokadjára.

Javaslat:

Indítás előtt mérj rá az akksira. Ha 12.5V alatt van, akkor nincs eléggé feltöltődve, hidegen már nehezebben indít, de melegen elég neki. Lehet akksi hiba, de lehet töltés hiba is.

Ha 12.5V felett van, akkor az önindítónál van a hiba, általában szakadás vagy leégés van vagy a motor részében, vagy a behúzótekercsben. Ilyenkor hidegben a vezeték a hibás helyen nagy ellenállásba ütközik, feszültség kevésbé megy át rajta, melegben azonban ez a hiba megszünik, szakadáskor újra összeérnek rendesen. Ez esetben egy bontott önindítót vennék.

2014. jan. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, erre az elméletre gondoltam én is amikor közölte a szerelő, hogy mi is a probléma, de mégis úgy lett ahogy leírtam, amint új szelepülések és szelep kerültek a hengerfejbe, sokkal könnyebben indította! Nem kamu, mert én is azt hittem, hogy ha elengedi a nyomást akkor könnyebb, de nem! Az enyém az egy 96'-os Ford Mondeo CLX 1,6 Zetec
2014. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!