Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szóltok a 2014-es F1...

Mit szóltok a 2014-es F1 korlátozásokhoz? (1.6L V6)

Figyelt kérdés

1.6 literes turbós V6-os motorok lehetnek már csak, max 15 ezres fordulatszámmal (eddig 18 ezret engedtek), és max 600 lóerővel.


A sebesség miatt nem aggódom, hiszen azt a párszáz kilós autót 600 lóerő is elég szépen fogja vinni, de valószínűnek tartom hogy a tipikus F1 hangtól elbúcsúzhatunk.



2014. jan. 6. 23:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit szoljak,dr en epp a hangjukra vagyok kivancsi..
2014. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szeretem az autókat, meg a motorsportot, de a forma1 a legunalmasabb, de a legnépszerűbb.

A hangjuk? ha vasárnap délután aludni szeretnék, akkor a forma1-re teszem, 2 körön belül elalszok.

Inkább egy jó mecsek rally, vagy egy jó magyar derbi, Ferencváros győzelemmel.

2014. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
ez csak neked furcsa, aki ezeken a V10-eseken nőt fel. Az hogy most pár évig e a visítás volt a jellegzetes forma1 hang, ami egyébként a kipufogóból jön - és nem maga a motorhang, azt egy belső kamerás felvételen hallani jobban - az egy dolog. A V6 turbo sem új dolog, a 80-as években már voltak 1.5-ös V6-os turbomotor, a nagyobb szívómotorok mellett,(akkor legalább sokszínűbb volt), igaz, akkor más volt a koncepció, nem a nagyobb hatásfok, kisebb károsanyagkibocsátás, és a nagyobb biztonság a kisebb teljesítmény miatt, hanem azok az utók pont a brutális teljesítményről szóltak, egyenetlen teljesítményleadás,
2014. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

folyt.: és nehéz kezelhetőség mellett. Lényeg, hogy a hangjuk azoknak sem ennyire "visítós" volt, ellenben a bmw motorja már bőven 1000 lóerő felett volt...


Egyébként engem sem nagyon érdekel, én autófanatikus vagyok, mióta az eszemet tudom, de ez az F1, a közvetítések meg pláne nem az autóbuuziknak szólnak, hanem egy "minden hülye" számára fogyasztható "showműsor" formájában, amit lehet nézni a vasárnapi ebénél, óvodás kortól a nagypapáig... az olyan típusú vitákba meg pláne nem szálllok be, hogy a vettel mekkora überkirály, az xy meg egy szar, mert ilyen nincs, vannak a pilóták közt különbségek, még látni is, mert az e kiélezett technika felnagyítja ezeket a "nüanszokat", de aki ott van egytől egyig baromira jól tud autót vezetni, és az átlagtól, vagy akármilyen gyengébb versenyszériáktól fényévekre van...

2014. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Minden elismerésem, biztos nagyon jól megy és megbizható is, de engem akkor is nagyon idegesit, hogy az F1-ben akkora motor lesz, mint egy városi kisautóban, és a hangja sem lesz sokkal különbb. Csinálnának inkább egy 4 literes V10-est, a mai technika mellett az sem enne többet és nem sokkal lenne nehezebb.

De a legjobb lenne ha minden motorgyártót szabadjára engednének, minek Ferrari meg Renault meg mittomén milyen motor, ha szinte az utólsó csavarig meg van szabva, hogy milyen lehet...

2014. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!