Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vásárolok, felújítom,...

ZoliAfenyben kérdése:

Autót vásárolok, felújítom, nem szeretem, eladom drágábban. Ez legális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi van akkor ha megvásárolok egy autót, helyrepofozom, de kiderül, hogy nem szeretem, mert hosszú úton éppen nyomja a térdem, vagy nem látok ki az "A" vagy "D" oszlop kialakítása miatt;

majd eladom drágábban, mert mégis csak jobb állapotba hoztam;

ezután természetesen veszek egy másikat, aminél esetleg ugyan ez lesz a folyamat? (Keresem a tökéletes társam, aki keveset eszik, jól néz ki és jó vele az utazás is!)


Házaknál úgy van, hogy ha még nincs 5 éve a tulajdonomban, akkor eladáskor adót kell fizetnem.


Ha havonta, két havonta történne meg ez a dolog, akkor legális lenne?


2014. jan. 7. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy, ha tényleg eltudod adni drágábban és még jól is jársz, akkor miért ne. Csak nem biztos, hogy tényleg visszajön-e az ár, amiből felújítottad. Szóval nem biztos, hogy ezzel hasznod lesz!
2014. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vegyük azt az esetet, hogy találok egy oldalán sérült autót, ami piaci ár alatt van jócskán Ausztriában vagy Németországban. Behozom, ajtót, sárvédőt teszek rá, fényezem, stb. Regadó, stb. El tudom adni akár 500.000 vagy 1.000.000 Fttal többért, mint amennyiért vettem.

Ha ezt havonta megismétlem.

--- EZ MIND FELTÉTELEZÉS ---


Akkor adóügyisek szemébben ez mit válthat ki?

Ez így teljesen legális lehet?

Tehát nem kell valami adót befizetnem, stb?

2014. jan. 7. 23:08
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha jól értem, rafináltan szeretné feltenni a kérdést azzal kapcsolatban, hogy ha üzletszerűen venne, javítana és értékesítene járműveket, simán magánszemélyként, akkor ahhoz mit szólna a NAV.

Nem érdemes így megpróbálni, mert az adás-vételnél feltűnhet, hogy gyakran váltogatja az autóit és nem fogják elhinni, hogy csak lelkes műkedvelő.

Legalább magánvállalkozóként kellene ehhez működni.

2014. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság, ezt már mások régebben kitalálták. Szerinted, akik kereskedésből élnek egy sima sárvédőcserés vagy 2 nap alatt javítható autót kihagynának? Amit meg ezek sem hoznak el, annak oka van.


Ami meg sérült és ezen felől nem kellett még senkinek az valszeg le van már annyira pusztítva, hogy nincs értelme belefogni, mert túl költséges munka lenne.

De ha mégis működne ( bár mondom ezt több tízen, ha nem százan csinálják ) akkor is még szükséged lesz egy jó nagy adag típusismeretre, hogy ránézésre megmondd, mibe érdemes belefogni.


Önmagában maga a folyamat legális, csak azt kell tudni hol kezdődik az üzletszerű tevékenység határa, amiért már a NAV a kezedre csaphat. :)

2014. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

Magánszemélyként kb. 16%-ot kell befizetned.


Én a könyvelőmtől kérdeztem meg, mert vettem egy motort, amiről kiderült hogy készült belőle összesen 60 darab, így a vételár tízszerese felett is kínáltak már érte forintot.

Szóval eladás után elvileg bele kell írni majd az adóbevallásba és 16%-ot befizetni az eladási ár után.

2014. jan. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
adóköteles, 16%, de legegyszerűbb ha papíron kevesebb vagy ugyan annyi mint amennyiért vetted
2014. jan. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sokrétű válaszokat!

Vállalkozóit nem váltanék ki, mert nincs milyen tevékenységre, és akkor sok a plusz költség. Amolyan "ismerjem meg a kedvenc autóimat, ha mégsem válik be, akkor cserélem másikra" kategóriába sorolnám a tevékenységemet.

Én is a 16%ról tudtam, csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt minden esetben fizetni kell, de talán legegyszerűbb, ha a NAVtól megkérdem (?)

Valószínű, hogy ehhez már kisebb könyvelést is kell vezetnem. A bibi az, hogy általában bontott alkatrészt vennék, számlát maximum a festékről kapok...


Szóval, köszönöm mégegyszer!

2014. jan. 8. 01:52
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
A magán adásvételt 600000 Ft-ig nem kell feltüntetni az adóbevallásban, ez felett kell a 16%-os adót megfizetni.
2014. jan. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég jól megfizeted az adót, mert csináltatsz egy eredetvizsgát, kifizeted az átírási illetéket, új forgalmi, új törzskönyv. Ez elég jó bevétel az államnak és ezzel gondolom megakadályozzák az üzletszerű tevékenységet.
2014. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!