Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autólámpa izzók H4 100/80W,100...

Mr.Orosz kérdése:

Autólámpa izzók H4 100/80W,100/90W,140/100W stb. egy kis infót kérnék?!

Figyelt kérdés
Akinek van nemrégi tapasztalata (azaz nem 10-15 évvel ezelöttről) az legyen szives irjon ezekről az izzókról, hogy mennyire tehetik/teszik tönkre a lámpatesteket, meg kb mennyi használati idő alatt, mert mostanában olyan szövegek vannak ezekhez az izzókhoz a webáruházakban, hogy kvarc bevonat meg ilyen meg olyan bevonat, ami nem engedi károsodni a lámpa testet, és ha ez igaz, akkor szereznék ilyen izzókat, mert a lehető legjobban akarok látni a H4 lámpáimmal, mert sokat megyek sötétbe, főleg így télen nedves utakon is :S Remélem lesz aki tud olyan infót mondani aki mondjuk csak pár hete hónapja vett ilyen izzót, és nem egyes golfos, meg opelkadettes tapasztalatokat tudna írni :) persze azt i szivesen olvasom, de gondolom ezek az izzók is másak voltam 20éve :)

#izzó #autólámpa #100/80W #100/90W #140/100W
2014. jan. 8. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Napra pontosan senki nem mondja meg, hogy mennyi idő alatt nyírja ki a foncsorozást, de viszonylag gyorsan. Ellenben a normál H4-es lámpatest a 60W-os izzó hőterhelésére van méretezve, azaz ha beleteszel egy 140W-osat, az kiválóan el fog olvadni. Mármint az izzó üvegteste.


Tegyél fel két ködlámpát, ha nincs gyári, esetleg kapcsolj refit. Nem tudom milyen autód van, de egy átlag autó refije országúton vidáman jónak kell hogy legyen a legális sebességtartományban.


Nedves úton meg sokat segít, ha meleg fehér, esetleg sárgába hajló fényforrásod van, nem kékes színű.

2014. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem voltak mások . Nagyobb wattszám nagyobb hő, ez ellen nincs mit tenni. Az ,hogy pl uv mentes a fény az a hőt nem veri vissza. A mai lámpák , műanyagokból vannak ,nem fém meg üveg mint sok régi kocsin ,sanszos hogy valami megolvad, ha más nem ,a csatlakozó. Azt érdemes bakelitre cserélni, ha nem rellés a lámpakapcsoló akkor lerellézni a rendszert.Nagyobb bizti ,vastagabb vezeték. de kipróbálhatod ,csak úgy berakni és ha büdösödik akkor gyorsan lekapcsolni és a fenti dolgokat elvégezni. De ettől még a lámpatest károsodhat.
2014. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek brutális be fogják feketíteni a foncsort brutális rövid idő alatt. Nem véletlenül a szabvány az 55/60W. Mert ezek nem termelnek akkora hőt mint amiket felsoroltál. Igaz sokkal halványabban világítanak. De ha látni szeretnél akkor vegyél Osram Night Breaker Pluss-t. Én ezt használom már lassan 3 éve. Nem olcsó, de nem rongálja a foncsorokat és nagyon jó fényereje van. Ezzel szemben 55/60W-os ez is. Amúgy amiket felsoroltál azokért akár büntethetnek is mivel forgalomban nem használhatod és jó eséllyel vakítja a szembejövőket.
2014. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát "csak" egy régi fajta Suzuki Swiftem van... Van már jó pár féle izzóval tapasztalatom, de más kocsiból is ami H4... Az osram nem vált be nekem, több féle osramom volt még motoromban is, és vagy minusz 50%-ot tapasztaltam a plussz 110%os izzótól, vagy 3hét alatt kiégett a night breaker plus. :( a Tungsram-ok egész jók, de az egy tény hogy egy emeltfényerejű izzó ha nem ég ki hamar, akkor azt a plusz fényerőt elfogja veszíteni, és akkor az az izzó is egyenlő lesz a nullával... Még tudnék egy jó lehetőséget, de az elég drága, és műszakin meg egy rendőri ellenőrzésen lehet az is megbukna... lehet bármilyen foglaltba kapni utólagos bi-projektort amibe tehetek sima H1 es izzó is és xenont is, (ugye akkor úgynevezett projektoros bi-xenon lámpám lesz) de itt hamar röpködnének a tízezresek még a beszerzésnél és a beszerelésnél is :( nem beszélve arról is hogy ehez teljesen átlátszó/sík búra kell, ami természetesen az én autómon bordázott... a lámpa testek újak utángyártottak benne, szóval emiatt nem veszít fényerőt csakhát mindig jobbat akar az ember :) akkor sajna maradni kell az emelt fényerejűek melett, de sűrűbben cserélni, akkoris ha nem ég ki, mert bizony a fényereje tényleg elillan bizonyos idő után...
2014. jan. 8. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Több kárt okozol vele, mint hasznot. Jobban jársz ha veszel egy utángyártott xenont a leggyengébből, aminek nincs kékes fénye, nem is feltűnő
2014. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
90/100w-os nálam még nem okozott problémát.
2014. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!