Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes olcsón megvenni egy...

Érdemes olcsón megvenni egy Audi-t, BMW-t, Mercedes-t?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az 500 ezer körül hirdetett példányokra. Persze nem az újabbakra, hanem ilyen 15-20 év körüli autókra, azok közül is mondjuk egy A3/A4-es Audira, egy E36/E36 Compact BMW-re, vagy egy C Mercire (pl W201 vagy W202).


Nagyon tetszenek ezek a kocsik, de nem szívesen adnék ki egy kocsira sem ennél többet. A fenntartásukkal biztos nem lenne gond.

Szóval érdemes ezek között is keresgélni, vagy ezek mind szét vannak hullva már?



2014. jan. 11. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem. Olcsón, drágán, sehogy. Japánt vegyél, ne németet.
2014. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

A3-asról meg külön is lebeszélnélek, nekem volt. '97-es, 1.9 TDI. Olaszból hozattam. 3 évig volt jó, utána kuka, mert teljes motorcserés hiba jött elő.


Azután volt egy E39 5-ös Bénim, az még működik, de eladtam uncsitesónak, sz.opjon ő vele. Akkor vettem meg az Avensist. Legjobb kocsi a világon. Ha kijön a következő, meg is veszem, ezt meg apámnak adom.

2014. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

"A fenntartásukkal biztos nem lenne gond. " - Épp ez az, egy ennyi idős autónál nem a vételár a sok (bár szerintem drágák a korukhoz képest), hanem a fenntartás. Fel kell készülni rá, hogyha még jónak is tűnnek, akkor is elő fognak jönni hibák. Ha meg nem tűnik jónak, akkor meg még több.


De vannak csodák, lehet kifogni elfogadhatót mindenből. Meg jó szart is, már bocsánat a kifejezésért.


Ha ezek tetszenek, akkor menj el megnézni párat autószerelővel vagy olyannak aki ért hozzá (de nem ám valami márkafanatikussal, hanem olyannal aki fel is ismeri a hibákat).


Én egy valamit fogadtam meg erre az évre: ha idéntől használt gépet veszek, akkor az eladót megkérem, hogy mutassa meg a szerviz/alkatrész-számlákat. Vagy ha saját maga tartotta karban, akkor azt mutassa meg, hogy hol tartja a nyomatékkulcsot a műhelyében. :)

2014. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ennyiért már vanna használhatóak, főleg e36 316i, 318i, néha 320-as is (ezek közül inkább a 318i-t), audi A4 1.6-1.8, merciből C180, vagy néha felsejlik egy-két 280, ami eszik rendesen...
2014. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja és hogy érdemes-e? Hát ha neked ilyen autó kell, akkor igen, 1.8-as motorral ezek vállalhatóak, a fogyasztás 6.5-10 liter, attól függően, hogy országút vagy város, és hogy mennyire nyomod neki, 10 liter az már dinamikusabb városi közlekedés. Alkatrész már nem olyan vészes, mindenből van megfelélő minőségű utángyártott alkatrész, a konstrukciók elég tartósak, és nincs olyan sok zsákbamacska alkatrész, mint egy modern dízelnél, és mégis közepes méretű, viszonylag komoly autók, egész jó menetteljesítménnyel. A kerékméretek tekintetében pedig, egy mai punto-n nagyobb a gyári méret, tehát gumivásárlás szempotjából is kedvezőbbek.
2014. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan. Én fél éve vettem '94-es cabrio Audit. Kaptam is az ívet a "hozzáértőktől", hogy majd győzzem csak az alkatrészeket hozzá, mert öreg, meg biztos széthullik majd mindene és egy vagyon lesz hozzá az alkatrész.


Nos, a másik autóm egy Peugeot 206, zsír újonnan hoztuk ki a szalonból 2004-ben, tehát 10. éves. Mivel soha rajtunk kívül senki egy métert nem ment vele biztosan tudom, hogy minden szervíz óraműszerűen be volt rajta tartva.


Nos, ha a gumiabroncsot és a fogyasztás nem számolom (205-ös gumi + 1.4 tdi vs 2000 benzinmotor) akkor az Audit lényegesen olcsóbb fenntartani. Megvétel után mindent kicseréltem rajta, olyan dolgokat is, ami jónak tűnt de biztos ami biztos alapon. Az alkatrész árai jóval alacsonyabbak (újról beszélünk, nem bontott szemétről), mint a peugeoté. Ráadásul az alkatrészeinek nagy része mai napig gyári a 20 éves autónak, amiben több km van, mint a 206-ban. Pedig abban már kellett ezt-azt felújítani és cserélni...

2014. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

500 körül már van 190-es Merci.

190D-re biztos kellene még költeni mondjuk 300-500e-t, de lesz egy jó autód.Ennyiből talán kifogsz egy jobb 190E-t, de az zabál rendesen.W202-t nem vennék ennyiből, abból a benzinesek 800-tól kezdődnek.

2014. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha jot fogsz ki simán megéri alkatrészek elérhető áron vannak :)
2014. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én fél éve vettem egy w124 200-as benzines Mercedest.

Az előző autómnak olyan hibája jött ki, amit nem tudtam megjavítani, szerelőhöz meg nem vittem, mert többre vágott volna le, mint amennyit az autó ért.

Szóval gyorsan kocsi kellett, max. három kilót szántam rá.

Nem is számítottam semmi jóra ennyiért.Szóval megbízható típus kellett, ami sok százezer kilométer után is megy, hiszen nem volt pénzem fiatalabbra.

A Suzuki swiftek is állítólag nagyon megbízhatók, csakhogy mára egy az egyben bekerültek a Trabant státuszba, egyszerűen nem veszik autó számba az utakon.

És szeretem a nagy autókat.

Így esett a választás a w124-re, ami amúgy is régóta tetszett.

Hát megvettem a harmadik megnézett autót, és egyáltalán nem bántam meg a vételt.

Jól megy, nem lelakott a belseje, az alja teljesen jó, és élmény vele az autózás, nem mondanám meg, hogy valószínűleg túl van a félmillió kilométeren.És még gázüzemű is.Az alkatrészek olcsók, ha egyáltalán kell hozzá(pl. 15000/ pár gyári Textar első féktárcsa).

Szóval szerintem érdemes, még ha plusz háromszázezret is költesz rá.Tíz évvel fiatalabb autókra sokkal többet költenek az ismerőseim, mint ahogy írta is valaki, és ráadásul némelyik nem is autó, hanem guruló konzervdoboz. :)


Jó irányba keresgélsz.

2014. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Mercedest veszel, akkor ennyiért W202 jó nincsen, csak tákolt, lelakott, rohadó, szétbuherált példány. 190-esből már vannak ennyiért jók, dízel is, de főleg benzines. Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem veszel drágábban egy jobb állapotút, amire később kevesebbet kell költeni, és jól is néz ki?
2014. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!