Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy garnitúra gumi kb mikorra...

Egy garnitúra gumi kb mikorra kopik le?

Figyelt kérdés

Jó futóműbeállítással, rendszeres nyomásellenőrzéssel, évi 20-25e km futásteljesítmény mellett, de úgy hogy van külön téli és nyári garnitúra is, tehát ennek csak a felét futja kb egy gumi...

Normál vezetési stílus mellett (ABS, ASR van az autóban). Viszonylag sokat pályázva nagy tempónál.

Ha a méret is számít: 225/45R17. Kb hány szezont bír?


2014. jan. 12. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
70-90 ezret szoktunk mi elmenni a gumikkal,
2014. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Jó minőségű a gumi vagy olcsó sz.r? Odafigyelve ésszel vezetsz, vagy nyomod neki mint süket a csengőnek? Milyen minőségű utakon jársz? Stb. Ha mindenből a rosszabbik vonatkozik rád akkor kb. 25-40000Km vagy kevesebb. Ha a másik véglet az igaz, akkor az első válaszadó mondja jól. Akár 90 ezret is kibír egy garnitúra.
2014. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Azt elfelejtettem az előbb hogy a téli/nyári futás különbözet nem fele-fele, hiszen a télit max 4 hónapig használod.
2014. jan. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ még a leírtakon kívül hogy garázsban állsz e vagy nem. Nem vészesen de azért befolyásolja. A gumi oldalfala lassan kezd elérni, repedezni a napon (nyilván nem azonnal) nekem volt olyan garnitúra, hogy a futófelület jó volt, de az oldala már kezdett repedni. Évi 10-12 ezret használtam a kocsit, vegyes (kavicsos, aszfaltos úton) mégis az oldala adta meg magát hamarabb.
2014. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ milyen autón van. Nekünk van ugyan az a méretű gumi 1200 kg-os és 2200 kg-os autón is. A nehezebben látványosan gyorsabban kopik!
2014. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Próbáltam részletesen kitérni a körülményekre, de ezek szerint nem sikerült mindenre.

Tehát:


Gumi minősége jelen esetben:

téli: Michelin Alpin A4

nyári: Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (konkrétan ez a 17"-os gumim, erre tettem fel a kérdést)


Ésszel vezetek, nem nyomom neki. Kipörgésgátló, blokkolásgátló amúgy is van az autóban, de ettől függetlenül sem gyilkolom.


80%-ban autópályán járok. Szerintem ez jó minőségű útnak tekinthető.


A téli gumit általában november elejétől március végéig használom kb. Tehát az 5 hónap nagyjából. Ha a tavalyi márciusi időjárást vesszük, akkor több. Ezért írtam, hogy fele-fele nagyjából.


Az autót garázsban tárolom. Nyáron ha valahol napközben leparkolok, ott is inkább az árnyékos helyeket keresem és inkább többet sétálok ha az messzebb van.


Kb 1300 kg-os Astrán használom.


Ha jól értem az eddigieket, olyan 5-7 szezont ki kell bírjon. Az nem kevés! :)

2014. jan. 12. 10:04
 7/8 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Ezek alapján reális az 5-7 szezon.
2014. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Télit max 4 hónapig? Szerintem pont 5 hónapig van fent kb mindenkinek a téli.
2014. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!