Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A koreai Chevroletekbe milyen...

A koreai Chevroletekbe milyen motor kerül?

Figyelt kérdés
A márki, mint olyan, a GM egyik leányvállalata, azt tudom. Akkor ha koreai, ha amerikai, ugyanaz a motor megy bele? Vagy hogy van ez? Valaki homályosítson fel, legyen szíves!

2014. jan. 12. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor még Daewoo-nak hívták magukat, Opel motorok és alkatrészek kerültek bele. Nem tudom, ez változott-e azóta.


Az amerikai Chevrolet-hez annyi köze van ezeknek, hogy ugyanaz az embléma van rajta, és a nevet használják, mert mégis csak jobban hangzik. Semmi más közös nincs az amerikai kocsikkal.

2014. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom én is. Viszont a cég is azonos elvileg, hiszen 2 különböző cég nem használhatja ugyanazt az emblémát, a nevet meg főleg.
2014. jan. 12. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

"Viszont a cég is azonos elvileg, hiszen 2 különböző cég nem használhatja ugyanazt az emblémát, a nevet meg főleg."

Mindkettő a GM-hez tartozik, a konszernen belül meg úgy osztják ki a márkaneveket, ahogy akarják. Itt, Európában Chevrolet néven futnak a koreai csodák, de régebben Daewoo volt a nevük. De van, ahol még mindig így futnak.

Egyébként meg van más csoda is GM-berkeken belül: az Opel Amperát az Egyesült Államokban Chevrolet Volt néven forgalmazzák, az Egyesült Királyságban az Opel-paletta Vauxhall márkanév alatt fut, a Chevrolet Trax Ausztráliában Holden Trax, Oroszországban pedig Chevrolet Tracker, de még a Cruze-nak is van Holden-jelvényes kivitele. És még sorolhatnám.

Egy szó, mint száz: műszakilag nem sok köze van a tengerentúli "sevihez", nincsenek a dél-koreai Chevroletekben bődületes V8-as nyomatékgyárak. A GM kis benzines és dízelmotorjai dolgoznak az autóikban, amelyek az Opelekben, Vauxhallokban, illetve kis Buickokban és Cadillacekben is feltűnnek.

2014. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam kíváncsi. :)
2014. jan. 13. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!