Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Besült a henger, mit tegyek?

Besült a henger, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Opel Vectra B-ről lenne szó, napokban vettem észre hogy nagyon eszi az olajat, 3 hetente kellet utántöltenem, úgy terveztem hogy várok egy kis időt amíg összegyűlik elég pénzem a szerelőre és megnézetem, de közben bekövetkezett a baj, menet közben besültek a hengerek utolsó pillanatban kivillant az olajnyomás jelző szenzor rá 15 méterre le is állt az autó.. kifolyt az olaj indulás előtt, nem vettem észre szóval csak is magamat okolom ezért, indítómotor nem teker.. most hogy megtörtént a baj, mit ajánlotok? motorcsere? vagy van egyszerűbb olcsóbb megoldás is? köszönöm a válaszokat előre is!

2014. jan. 14. 00:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló,nos a szerelő azt mondta hogy blokkcserével jobban járok.

Mivel hogy a henger besült így a károkat csak akkor tudod felmérni ha teljesen széthúzod a blokkot,ugyan is ilyenkor mikor megszorul,nem csak a dugó sérülhet hanem a hajtókarok,tengely.Az olcsóbb megoldás az ha veszel egy mások kocsit ami színre megegyezik,és a számokat valahogy megoldani rajta,aztán csak a rendszámot kell átrakni...

2014. jan. 14. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben általában a főtengely csapágyak ragadtak be, nem olyan nagy baj, nem nehéz orvosolnia egy autószerelőnek, és nem is nagyon drága.

Viszont ha már előtte ilyen olajfogyasztásod volt, az a motortérben lévő hibára ad okot, pl. gyűrűtörés. Nem volt fémes kopogó hangja a motornak amikor észrevetted h eszi az olajat? Illetve honnan tudod h kifolyt az olaj indulás előtt? Esetleg már korábban is folyt valahonnan? Fontos h hogyan kezdődött, így szerelés nélkül is megállapítható a hiba. És akkor nem feltétlen motorcsere.

2014. jan. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb és olcsóbb egy bontott motort venni. Nem írtad, hogy milyen motor, de az Opel motorok nagyjából 80-120e körül mozognak.
2014. jan. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak a szétszedéskor derül ki, mi volt a baj.

Remélhetőleg a hengerfej ép maradt, ha értesz hozzá nézegess csak egy hengerfej nélküli blokkot, az a legjobb módszer a szemrevételezés ilyen esetben.

Nekem volt egy Fiat motorom, végülis ment, de szétszedésnél látszott, hogy a dugattyúk repedtek voltak, a henger fala összekarmolva, főtengelycsapágyak szétkopva.


Itt már csak a szerelőn múlik, mennyire kaszál meg, blokkot meg keresni kell olcsót, ne az első milliárdos, nagyseggű bontószökevénytől vedd meg.

2014. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2.0 ecotec benzinmotor, volt fémes kopogó hang tudtam hogy valami nem oké ezért is akartam szerelőhöz vinni csak hamarabb következett be a baj
2014. jan. 14. 10:46
 6/9 A kérdező kommentje:
autó alatt láttam mindig olajfoltokat ebből vettem észre hogy folyik
2014. jan. 14. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Motorcserével jobban jársz anyagilag.
2014. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gó bontóba vagy roncstelepre, keresni egy használt motort, szerintem ezzel jársz a legjobban, így egyuttal megoldódik az olajprobléma is.
2014. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A visszajelződ nem mutatott hibát?

Mert ha a kis piros motorblokknak jeleznie kellett volna...Legközelebb ez van ,ne menj vele tovább,inkább vontassátok el vagy tréleren szállítani el mert látod hogy nem olcsó...

2014. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!