Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Thalia 1.4 16v RT...

Renault Thalia 1.4 16v RT 2001 autómnak alacsony a fordulatszáma vagy alapból ilyenek a Renault motorja?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem a Thaliát, és akkor is gond volt vele mert alapjáraton rázkódott a motorja, ismerősöm szerint egy henger nem mehetett a gyertya miatt, ki lett cserélve az összes, és érezhető volt a változás de még így is észrevehető kis rángatás alapjáraton, néha nagyobbat is ránt (menet közben tökéletes megy)de engem idegesít hogy még mindig érezhetően rángat, mások az mondták hogy alacsony az alapjáratom, fordulatszámérőn lehet látni. Na de én nem értek az autókhoz így csináltam egy képet a fordulatszámérő, szerintetek az alapjárat kicsi vagy más lehet a gond?

Az nem tudom hogy kép alapján meg lehet állapítani de hátha.


Kép::

Nem hideg motornál csináltam a képet.

[link]



2014. jan. 14. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
A kép alapján 750 a percenkénti fordulatszám, ami tényleg eléggé alacsony, mert ha nem lépsz a gázra, tehát alapjáraton pörög a motor, egy átlagos hétköznapi autónál akkor is 800 és 1200 között van a fordulat (típustól függően). Ezt nem tudom, mi okozhatja, menj el egy olyan szerelőhöz, aki csinál diagnosztikát is!
2014. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ilyen motorral szerelt Meganeja van a szüleimnek. Meleg motornál 750 az alapjárata annak is. Egy számítógépes diagnosztikát érdemes lenne csinálni.

Ha nem megy egy henger, vagy kihagy, gyertyacsere után, akkor valamelyik trafó lehet a hibás. Hengerenkénti trafós renaultoknál gyakori hiba.

2014. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Voltam már egy szervizben ahol számítógépen megnézték a motort, de semmi hibát nem írt ki a program.

Ezután lett kicserélve a négy gyertya.

2014. jan. 14. 19:49
 4/14 anonim ***** válasza:

A trafóhibát nem fogja kiírni ha nem teljesen szakadt (tapasztalat). Keresd meg a gyári Valeo trafót és cseréld ki Denso-ra! :) Ráadásul a gyertyahézagra is allergiás 0,85-0,95 között kell lennie de ideális a 0,9 mm. A túl nagy hézag képes kinyírni a trafót!


Az én Megane-om is 750-et forog alapjáraton melegen.

2014. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Trafó cserét én is meg tudnám csinálni(nem nagyon értek ezekhez)vagy mindenképpen mennyek szakértőhöz?

Mert ha nem nehéz és csak csere és utána nem kell állítani semmit, akkor megpróbálnám.

Hol kezdjem el keresni a trafót?

2014. jan. 14. 23:30
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem nehéz, de ha már azt kérdezed hol keresd a trafót (amiből a te motorodon 4 db van) akkor inkább vidd szerelőhöz.
2014. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a gyertyákat kicserélted, akkor már közelebbi ismeretséget kellett kötnöd a trafókkal, hiszen a gyertyákra vannak rádugva!

A képen a 4 db fekete bogyó a Renault felirat alatt, amihez a 4 db kábel megy:

[link]

2014. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanolyan motor van benne, mint az én Megane-omban!

:)

2014. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megvan, közelebbről megnéztem hogy hol van és hogy kell kicserélni, de sajnos elég költséges most kicserélnem mind a 4 trafót, így hanyagolom ez kicsit későbbre.

Használt de márkás trafót érdemes vennem, vagy inkább vegyek újakat?


Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segített!!

2014. jan. 17. 20:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindet cserélni, csak amelyik rossz.
2014. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!