Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri visszateker...

Szerintetek megéri visszatekerni a km órát "becsületes módon" eladás előtt?

Figyelt kérdés

Van egy autóm, viszonylag jó állapotban, 1 millió forint alatti kategóriában, most eladásra kapott egy polírt, meg a teljes belső tér ki lett tisztítva, bőr felületek ápolva lettek, úgy néz ki, mintha max 200 ezer km lenne benne.

Arra gondoltam elviszem egy km óra szervizbe, ahol "megjavítanák" az órát, mondjuk hogy csak 168 ezer km legyen benne óra szerint mondjuk.

Mert ha meglátja a vevő egyből megriadna, hogy több mint 400 ezer km van benne, és elkezdene alkudozni, közbe mondhatni hibátlan az autó.

De ha visszatekerem, BECSÜLETES MÓDON megmondom neki, nem tudom ez valós km-e sajnos, én is használtan vettem, de itt van, át lehet nézetni bárhol, alkuképes az ár, ki lehet próbálni, nincs titok.

Tehát beismerem, hogy nem tudom valós-e a km állás.

Ti mit szóltok ehhez?

Ismerőseim szerint, ez így már nem átverés, emrt tájékoztatva van a vevő, meg szerintem tudja is, hogy egy tizenéves autónál tuti nem valós, hogy csak 170 ezer legyen benne.



#visszatekerés #kilóméteróra #km óra módosítás
2014. jan. 14. 15:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
hiába ragozod, csűröd-csavarod, a km órát visszatekertetni bűn, amiért a pokol tüzében fogsz elégni.
2014. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

már hogy lenne becsületes az, hogy bűncselekményt követsz el?


tény, hogy így sokkal nehezebb lesz eladni, de ne tekerd vissza

10-ből 9 ember idióta, és azt várja, hogy a 20 éves autóban se legyen több 100e km-nél, de el lehet adni sok km-rel is

2014. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

nem akarok bukni rajta, nekem 1 millióban van az autó, 1,1-ért akarom hírdetni, és szeritnem oylan 1 millióért el is viszik.

1 éve használom, akkor volt már benne 420 ezer mikor vettem.

2014. jan. 14. 15:50
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos nem vennék meg egy olyan tizenéves autót amiben 170ezer km van. Egyből elkezdenék félni hogy átverés, és hogy valami hibája van az autónak. Én inkább megvenném azt az autót amibe a tulaj megmeri mondani hogy igen ennyi km van benne, igen használtam, szervizelte, gondoskodott róla.
2014. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiába ragozod hogy mennyi pénzed van benne, sosem lehet visszakapni azt a pénzt amit bele fektetsz. "Ahogy egy autót kihozol a szalonból máris egy millát esik az ára." Szokták ügye mondani.
2014. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha normális a vevő, akkor látni fogja hogy az autó jó állapotú. A km meg nem a külsőn látszik, hanem a motor és mozgó alkatrészek állapotán. Aki meg külső alapján vesz használtautót az egy idióta.

Amúgy haszonszerzés céljából elkövetett óratekerést a törvény bünteti.

2014. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

amíg én használtam az autót növekedett az értéke, ránézésre 2 millát is megér társaihoz képest polír után, elmondom miket javíttattam meg rajta most.

-be volt mattulva az első fényszórók, kapott polírt, olyanm int az új, gyönyörű sima, nem karcos.

-volt pár mikro karc a felületen, polírral el lett tüntetve, a nagy karcok pedig el lettek halványítva, olyan a fényezés mintha most gurult volna ki a gyárból holott eddig elég csúnyácska volt szegény, és nem hologrammos gagyi polír, hanem porfi munka, 18 ezer ft volt.

-komplett belső takarítás, még az üléseket is kivették, kb 5 kiló port mostak ki a padlószőnyegből, a tetőkárpit meg dohányfüstös volt, most ragyog minden benne, ha beleülsz friss illatt van, fényesek a felületek, szépek.

-a légbefúvó kapott fertőtlenítést, emrt büdöset fújt, most vanilia illatút.

-kapott Wanli 85%-os téli gumikat eredeti 16-os felnikkel.

jön, megy, gurul, megáll, nem is akárhogyan, és már jól is néz ki.

nem fogom olcsón adni az biztos, de nem is ez volt a kérdés, hanem megéri-e befektetni azt a 10 ezer forintot tekerésre, mert annyiért csinálnák meg a műhelyben.-

2014. jan. 14. 16:00
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem éri meg befektetni 10 ezret abba hogy ha kiderül akkor börtönbe kerülsz.

Amúgy egy autón nem a tisztasága mutatja a futásteljesítményét, hanem az állapota. Hiába polírozod le, a pedálok, kormány, ülés ugyanúgy ki lesz kopva a használattól, kuplung kopása miatt nagy a pedál holtjátéka, biztonsági öv és az ajtóbehúzó fogantyú is kopik, futómű állapota is romlik a korral. Ezeket elég gyorsan ki lehet szúrni, és akkor bukta.

Ne akard a piaci ár fölött eladni az autód, mert akkor nem veszi meg senki. Az hogy kinézetre rendbe rakod az autót mindennapos dolog, ezt az emberek elvárják, nem fognak érte egy vagyont fizetni.

2014. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

motor cserélve volt az előző tulajdonosnál, autómata váltó pedig javítva 350 ezernél.

Tényleg nem látszik rajta, kormány jó, vszínű újra lett bőrőzve valamikor, mondom, olyan 160-170 ezer km ha beleül az ember, hihető simán, külseje volt csúnya, de rendbe raktam.

2014. jan. 14. 16:13
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Jaaaj de sok becsületes álszent ember van itt.

Gondlom mindegyikőtök boltból vásárol DVD-t nem pedig letöltitek, mindenki magának főzet pálinkát nem pedig a szomszéd Józska bátyjától veszitek...


A kínálat nagy része tekerve van. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Ha valaki szakértővel megy vagy szervizben leellenőrizteti akkor úgyis kiderül, hogy kopottabb a motor mint amit a km óra mutat.

Egy jó szerelő váltásból megállapítja a váltó kopottságát. Futóművet is le lehet ellenőrizni.

Szóval ha azt akarod, hogy érdeklődjenek az autó iránt akkor tudod mi a dolgod.

2014. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!