Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most a lejárati, vagy a...

Ez most a lejárati, vagy a gyártási dátum?

Figyelt kérdés

A kocsiba vettem motor olajat, 10w 40-es GM olaj ( OPEL)


És rajta van a tetején a dátum 2013.01.16

Ez most melyik lehet a kettő közűl ?


A gáz az hogy már lecseréltem pár napja, és most pillantottam meg a dátumot rajta.


Nem találok egyszerűen róla sehól sem normális információt...


És hogyha a lejárati dátum az ami fel van rajta tüntetve, akkor szét b@ssza a motort ?


2014. jan. 18. 21:07
 1/5 A kérdező kommentje:
2014. jan. 18. 21:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs ráírva a dobozra valahova?

Szerintem inkább csomagolási dátum.

2014. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem dobozva volt, hanem csak simán kannában ahogy a képen,

van a másik felére ragasztva egy kb 15 nyelven írt "mini füzetecske" a környezetvédelmi tárolásról, meg hogy mit csináljak a használt olajjal aztán ennyi.

2014. jan. 18. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Csomagolási dátum - az ember nem szokott túl sokkal olajcsere előtt olajat venni, így teljesen felesleges lenne lejárati dátumot ráírni.


Egyébként az olaj nem romlik meg úgy, mint pl. a tej, egyik napról a másikra - viszont a gyártók azt szokták ajánlani, hogy azért a gyártási idő után 4-5 évvel már ne használja fel az ember az olajat.

A Mobil1 például 5 évet ad meg a bontatlan csomagolásban tárolt olajak felhasználhatóságára.


A te olajad meg egy éves volt, az nagyon nagy valószínűséggel oké.


Ami látványos dolog történhet az olajjal több évnyi tárolás alatt, az az adalékok kiválása - ezt a flakon alján lévő trutymós masszaként veszed észre.

2014. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*és az említett 5 év után sem feltétlenül rossz, hanem nem ajánlják a felhasználását a kenőanyag kenési/fizikai/kémiai tulajdonságainak előzetes megvizsgálása nélkül.
2014. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!