Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vax vagy egyéb más mesterséges...

Vax vagy egyéb más mesterséges angyagok helyett, természetes anyaggal, pl. méh viasszal kenném át az autò külső kasztni elemeit, ez jò ötlet?

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magyaràzat? Ésszerű érvelés?
2014. jan. 25. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Először állj elő te ésszerúvel a méhviasz mellett.


Fábol van az autód? Beszívódik a méhviasz?

Nem? akkor abba az enyhén ragacsos felületbe amit soha nem lehet fényesre polirozni, bele fog ragadni minden porszem, két nap múlva marha ótvarul fog kinézni. Eltávolítani nagyon nehéz, valami oldószeres mosás kéne, ami megtámadhatja a festéket.


Az autó sem bio termék, nem tudom miért akarod azzal kezelni.

A festék is mesterséges anyag, nem tudom mi kifogásod van a vegyi anyagok ellen. Amit bele tankolsz, az is a vegyipar terméke. A műszerfal műanyagja is. Meg nagyjából minden a gumiszőnyegtől a kárpit anyagáig.

2014. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem íróval. Mi a bajod a bolti vaksszal?
2014. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azthiszem értelmes kérdést tettem fel, melyre normàlis vàlaszt reméltem. Egy "Nem!" válasz számomra nem volt eléggè kielègítő, ezért is kèrtem èsszerű érvelést a kijelentés mellé. A làtottak mellet kezdem érezni, hogy az itt feltett kérdések feltevőit tudatlan idiòtànak nézik, nem csupàn az adott témakörben kevésbé tàjékozottnak. Közel jövőben netàn, ha ha valami kérdésed akadna konyha művészet témakörében, szívesen segítek, mert végzett szakàcsként ahoz értek.

És miért "ragaszkodtam" a méh viaszhoz? Mert ezzel a természetes alapanyaggal szoktuk a svédasztalra kerülő zöldségeket-gyümölcsöket fel fényezni, hogy az ilyenek ámulhassanak a ragyogás látványátol. Mellesleg a víztaszító képességét is növeli, amely egy esetlegesen spicces àllapotban lévő vendég balesetét is képes kiküszöbölni, ezzel nő az az idő, amíg csábítò színe marad, nem kezd el barnulni. Remélem érthető az összefüggés, ami alapján elindultam.

2014. jan. 25. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
A Carnauba vagy mas neven Brazil vax a lejobb amit az autodra kenhetsz
2014. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszi a tájékoztatást.

Soha többet nem fogok svédasztalról zöldséget elvenni. Nekem azt senki ne kenegesse viasszal, mert azt én megeszem. Nem dolga hogy szép legyen, ellenben az igen, hogy ne tartalmazzon semmi olyasmit, ami amúgy nem része.

2014. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azthiszem értelmes kérdést tettem fel, melyre normàlis vàlaszt reméltem. Egy "Nem!" válasz számomra nem volt eléggè kielègítő, ezért is kèrtem èsszerű érvelést a kijelentés mellé. A làtottak mellet kezdem érezni, hogy az itt feltett kérdések feltevőit tudatlan idiòtànak nézik, nem csupàn az adott témakörben kevésbé tàjékozottnak. Közel jövőben netàn, ha ha valami kérdésed akadna konyha művészet témakörében, szívesen segítek, mert végzett szakàcsként ahoz értek.

És miért "ragaszkodtam" a méh viaszhoz? Mert ezzel a természetes alapanyaggal szoktuk a svédasztalra kerülő zöldségeket-gyümölcsöket fel fényezni, hogy az ilyenek ámulhassanak a ragyogás látványátol. Mellesleg a víztaszító képességét is növeli, amely egy esetlegesen spicces àllapotban lévő vendég balesetét is képes kiküszöbölni, ezzel nő az az idő, amíg csábítò színe marad, nem kezd el barnulni. Remélem érthető az összefüggés, ami alapján elindultam.

2014. jan. 25. 22:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést az előző vàlaszom mégegyszeri elküldéséért. A méh viasz természetes anyag, egészségre nem kàros. Feltéve, ha az màr nincs kezelve illat és szín anyaggal. Ugyan azok élőlények egyik terméke, mint ahogy a méz is, vagy a propolisz. No, de nem ez volt a kérdésem! Megkaptam a vàlaszt, mellé az érvelést is. Nyugodalmas jò éjszakàt!
2014. jan. 25. 22:57
 10/10 Ro-Lee8 ***** válasza:

Nem tudom miért kell b*sztatni azt aki nem tud valamit, vagy nincs vele tisztában.

Nagyon sokan bele esnek abba a hibába, hogy waxoltatják az autójukat. Ez mind szép és jó dolog, ha egy zsír új verdád van, aminek még szép a fényezése, de egy idősebb autónál semmit nem ér, csak akkor ha az autó előtte kap egy full polírt. Utána lehet waxoltatni nyugodtan mert megéri az árát. Viszont ha polír nélkül régebbi autó kap waxot az csak pénzkidobás.

2014. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!