Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sosem vezettem még hóban,...

Sosem vezettem még hóban, viszont holnap vizsgázom (hóban), mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szóval forgalmi vizsgám lesz holnap, és szerencsémre megjött a hó még épp időben... De még sosem vezettem hóban, és most kicsit beparáztam. Az oktatóm szerint ügyes vagyok, de azért mégis kicsit ijesztő, hogy egy ilyen helyzettel pont a vizsgán találkozzak először.

Szóval rutinos vezetők mit javasolnának, mire figyeljek jobban?



2014. jan. 29. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
hosszabb fékutakra figyelj, de városba vizsgázol, ugyis le lesznek takaritva az utak, szerintem nem is lesz nagyon hó rajt.
2014. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Esőben vezettél? Ugyanaz lesz, lejön a hó és rögtön elolvad.


Ha mégsem, akkor lassú haladás, nagy követési távolság, nagyon óvatos, fokozatos fékezés, kanyarban ne fékezz és gázt se adj.

2014. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is abban reménykedek, hogy az úttesten nem nagyon lesz hó, és igen szakadó esőben már vezettem (az előző forgalmi vizsgámon, szintén akkor először, úgy látszik mindig kifogok valamit :D), csak jó lenne ha most már meglenne, az oktatóm is azt mondja, hogy megérdemelném, mert ügyes vagyok, de miért nem lehet egyszer normális időben?! :D No mindegy, majd lesz valami.
2014. jan. 29. 15:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Bár arra is gondoltam, hogy olyan szempontból lehet jó ez, hogy hátha kicsit lelassul a forgalom, esetleg egy jó kis dugó is lehetne...
2014. jan. 29. 15:58
 5/6 borzadavid válasza:

Ha le van taposva a hó és csúszik, akkor hosszú követési távolság, kereszteződések előtt időben lassítani, ha lehet elsősorban csak motorfékkel.

Egyébként ha csak vizes latyakos akkor semmi extra, városi tempónál nem lesz különbség az esőshöz képest.

2014. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínüleg el fog olvadni, ha nem, akkor meg nem kell olyan gyorsan menni, meg hosszú fékút, kis gázzal indulni. De szerintem nem fog megmaradni
2014. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!