Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2 benzines B Opel Corsam...

Brutushun kérdése:

1.2 benzines B Opel Corsam van. Hidegben nem indul. Önindító teker, akkumulátor új, a motor nyomaték 13 bar, új gyertyák szikra oké, szerintem benzint kap. Havonta 2x csinálja. Behúzásra pöccre indul, ez után leállítom rendesen beindul! Mi a gond?

Figyelt kérdés

#Opel Corsa #reggel nem indul #önindító jó
2014. jan. 31. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik a gyujtótrafónak valamiért nem marad áram.
2014. jan. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 driverboy ***** válasza:

Motor nyomaték 13 bar???? az max a kompresszio lehet..

A kompresszió érték jó.. mivel a mechanikus dolgokat "elvileg" jónak írtad, én valamelyik érzékelőre tippelnék..

2014. febr. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerelő azt mondta a gyári nyomaték 15 bar, persze nála 8 x egymás után beindult az autó. Elméletileg kimért mindent, fojtószelepet kitakarítota, trafó is jó. Ha indítómotor baja van, akkor miért nem jut neki elég áram? Gondoltam még AC pumpára, de azt mondták semmi köze hozzá.
2014. febr. 1. 09:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma délután megint nem indult a kocsi. A szerelő javaslatára féktisztítót fújtam a motor, és a levegőszűrő közé. Gyújtást adtam és pöccre indult. Most mi lehet gyújtás vagy üzemanyag probléma?
2014. febr. 1. 18:11
 5/6 driverboy ***** válasza:
Még valami esetleg. Ha csak hidegen nem indul, akkor is inkább hosszabb állás után, lehet éppen gondolni üzemanyag ellátó rendszerre is, mert ha leállítás után visszaejti az üzemanyagot, vissza tankba, indítózáskor onnan kell egy kis idő, mire feltöltődik üzemanyaggal a rendszer újra. Ha melegen mindig indul, ezzel egybevág.. mert az, hogy el engedi az üzemanyagot, az viszonylag sok idő. meleg motor indításakor pedig max félórája leállított motorról beszélünk. Ha féktisztítót fújsz be, azért indul be rögtön, mert nagyon gyúlékony, tehát éghető anyag kerül a hengerekbe, ami eddig nem került be.. szóval lehet hogy mégsem kap benzint (egyből) hideg motornál.
2014. febr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Huligan1818 válasza:
Sziasztok ugyan ezzel problémával küzdök ,be jött a hideg nem akar indulni az autó hiába tekertetem 1.2i 16v teker teker nem indul viszont megtolnap 2m belül indul is viszont utána indul pöcre mi lehet a baj
2022. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!