Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok ezekről az...

Mit gondoltok ezekről az autókról? /FIAT Bravo/

Figyelt kérdés

[link]


A népítélettel ellentétben jó tapasztalataim vannak a Fiattal, volt már a családban Tipo és jelenleg egy Ulysse van, de komolyabb probléma egyikkel sem volt, így egy sportosabb Bravo-t néztem ki 200 körül. Szerintetek?



2014. jan. 31. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Ismerősömnek ilyen volt, egyszerűen tönkre ment a motor, pocsék egy autó, meg nap mint nap hozzák hozzám ezeket a szarokat.
2014. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem vagy nagyon Fiat párti ahogy látom :D, tudsz mondani konkrétumokat is? hibákra értem, mik a leggyakoribbak?
2014. jan. 31. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok fiat párti. sajnos tény hogy ezeknek tönkre szokott menni a motorjuk. :) Nagybátyámnak is ilyen volt. alig vártam hogy vezethessem erre eladta mert tönkre ment a motor :D 1.6 16V. az szépen tette a dolgát de nagyon sokba kerül fenntartani. De volt aki aztmondta hogy jó autók :) úgyhogy gondolom fenntartás, gondoskodás és szerencse kérdése hogy miet fogsz ki :) Ha neked tetszik akkor sok sikert egy jó vételéhez :) Én is fontolgattam régebben hogy veszek, de inkább mást veszek :)
2014. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt már egyszer leírtam egy részét(#5):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__530..


Ismerősnek 1.9Jtd Bravoja volt, neki is széthullott a motor. Igaz, hogy be voltak b axva, mint villa a ganajba és röhögtek útközbe, hogy világít a műszerfalon a csodalámpa... Szóval hulladék az autó.. xD


konkrét információt akarsz, nem csak ismerősök mendemondáit, akkor:

fiatbravo.hu

2014. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Mi is nézegettük ezeket amikor autót akartunk venni, de autószerelő ismerős lebeszélt róla. Állítólag a motor nem túl megbízható bennük, szerencse kérdése, hogy rövid úton megdöglik, vagy sem. Amúgy a fiatokkal általában nincs problémánk, végül azt vettünk, csak másik típust.
2014. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem bravám van, facelift előtti, az itteni szakik szerint hulladék 1.4 12 szelepes motorjával, punto váltóval, ami "állítólag" mindenkinél tönkremegy. Rosszat sokat nem tudok róla mondani, megvan már sok éve, nem én voltam az első gazdája. Az olajra kényes, az 5W30-at szereti, félszintetikus olajjal csattognak benne a hidrotőkék. A hiedelemmel ellentétben elektromosan nem volt vele sok problémám, egyedül egyszer, a generátorban a diódasor adta meg magát. Meghálálja a törődést, rohadásra nem hajlamos, motorikusan sosem volt vele bajom. Egyedül az ára, ami a béka p... alatt van, pedig kényelmes, jól felszerelt autók. Meg kell adni neki, ami jár, olajcserét nem érdemes hanyagolni, meg néha egy kis WD40 kell a csatlakozókra, és sose lesz vele baj. Egy dolog nem tetszik, a vékony lámpái, hajlamosak az elállítódásra, így kétévente egy fényszóróbeállítást érdemes csináltatni, ha látni is szeretne az ember sötétben.
2014. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, elsősorban a megjelenése fogott meg, gyönyörű a hátsója, elöl pedig olyan tipikus fiatos. ráadásul gyakorlatilag suzuki árban van. sajnos elég sok rosszat hallottam róla én is és ezért vacilláltam sokáig, de végül is erre esett a választás, lenne még egy-két kérdés.


Igaz, hogy galvanizált a karosszériája? Nem láttam még rohadó Bravot.


Egy forumon olvastam, hogy a hengerfej szétbontása után német alkatrészek kerültek elő, konkrétan volkswagen. lehet benne vw motor?


Az olajos problémáról is hallottam, de úgytudom 1.6 motorral kevésbé vannak ilyen problémák. (?)


Miért ilyen "olcsó"?

2014. febr. 1. 19:36
 8/10 anonim ***** válasza:

havernak volt. Cska szívott vele. Hol ez, hol az....mégha nem s drága cuccok kellettek bele, de az autót használni nem tudta.

Belső tér: gagyi...törik a műanyag, stb.

2014. febr. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ne vegyél ilyet, mert a haverom haverjának a haverja szívott vele.... szánalom.
2014. febr. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg 96-tól az összes fiat kasztni galvanizált. Persze, a sérülések utáni javításoknál, cserélt utángyárott elemeknél előfordul a rozsdásodás. Megmondva az őszintét, az enyémben Bosch monotronic motorvezérlő van, ezen kívül sok német alkatrészt nem láttam benne. Az 1.6-os kevésbé érzékeny az olajra, de annál is illik szintetikus olajat használni, mivel a vezérműtengely hajlamos a lecsiszolódásra(?), nem tudom miért. Amivel lehet még szívni, az a gyári immo, szintén nem tudom az okát, de néha illik elindítani az autót a pótkulccsal is, mert néha hajlamos hibát jelezni. Az olcsóságról: Nem annyira olcsók bele az alkatrészek, mint pl egy régi swifthez, viszont tartósabb futómű, biztonság szempontjából. Az olcsóságaabból ered, hogy magyarországon német autóimádat van, és fúj-fúj olasz autó. Meglátásom szerint a fiat pont az az autó, amivel néha foglalkozni kell, nem csak beülök, aztán benzint bele. Meghálálja a törődést, de megbosszulja a trehányságot. Ez kifejezetten igaz a motortér elektromos csatlakozóira, félévente illik átfujkálni egy kis WD40-el, ezzel elkerülhetőek az elektromos hibák. Valamint azb olajcserékre érzékeny. A gyári ajánlást feltétlenül tartani kell, túllépni a csereintervallumot nem ajánlott.



A haver haverjának az édesanyjának a legjobb barátnőjének a véleményére pedig nem adunk.

2014. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!