Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nők tényleg rosszabb sofőrök?

A nők tényleg rosszabb sofőrök?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok férfi is okoz balesetet, de ezt a fő különbséget vettem még észre:


A férfiak sokkal többször okoznak részegen balesetet, mint a nők.


De a nőknek inni sem kell az esetek nagyon nagy többségében, ha volán mögé ülnek, hogy baleset történjen.

Józanul produkálnak ugyanannyi balesetet, mint a józan és ittas férfiak.


21/L


2014. febr. 1. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Tény, hogy a nőknek nagyobb százalékuk nem tud vezetni rendesen, mint a férfiaknak. De vannak nagyon jó női sofőrök is.

Meg a másik baj az a nőkkel, hogy fogalmuk sincs az autó működéséről. Az én feleségem nagyon jól vezet, de mikor magyarázom neki, hogyan kéne egy kis üzemanyagot spórolni meg jobban vigyázni az autóra, akkor fel van háborodva és megsértődik, hogy én őt hülyének nézem :)

2014. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen jó sofőrök. Az más kérdés, hogy esetleg más a tempójuk, a ritmusuk. Én többször mentem neki mindennek, mint a feleségem.
2014. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tényleg.
2014. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A nők biztonságosabban és figyelmesebben vezetnek, de a női vezetők megítélésében a nagypofájó férfi sofőrök véleménye a meghatározó :)
2014. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nincs nemhez kötve.Javarészt inkább gyakorlás kérdése.Arról meg én nem is hallottam hogy a nők több balesetet okoznának mint a férfiak vagy fordítva.Szóval ezek a spekulálásaid ba.romságok
2014. febr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A férfiak leggyakrabban kanyarokban, előzéskor és rosszabb látási viszonyok között okoznak balesetet. A nőknél magas a kereszteződésekben vagy parkolókban okozott balesetek aránya.


4,5: De nem értitek a kérdést. Igen, a nők óvatosabbak, mert rosszabb sofőrök. Nem úgy rosszabbak, hogy 10-ből 8 balesetet ők okoznak. Az is egy nézőpont, de én nem arra gondolok. Ebben mondjátok el a véleményeteket:


A nők óvatosabbak, mert rosszabb sofőrök. Ha 100 nőt és 100 férfit ráfognánk, hogy csináljon megy egy kiképzés szerűséget valami tanulópályán, ahol mondjuk nem lassíthat 50 km/óra alá, akkor a nők bénábbak lennének. Tehát ugyanolyan körülményekre gondolok.


A nők átlagban 40-nel mennek, a férfiak átlagban 60-nal pl.


5: Sehol nem mondtam, hogy a nők okoznak több balesetet. Egy szóval sem.


4: Mit mondanak a férfiak?

2014. febr. 1. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Azért okoznak több balesetet a férfiak, mert több férfi vezet az utakon, jóval több férfi...

és ugye aki nem dolgozik, az nem hibázik= a nők kevesebb balesetet okoznak.

de még így is jóval többet mint kéne ha arányaiban kivetítenénk hány női sofőr van összesen az utakon.


Meg az valamiért sosem kerül be a statisztikákba, hogy hány nő húzta meg a kocsit a parkolóba, vagy 10 percig tököl hogy beálljon egy üres parkolóba, meg bőgeti a motort...

Férfiak sokkal ügyesebbek, jobb sofőrök, mivel alapból precízebbek, mint a nők.

Ezért is van sok mester ember, min férfi, profi séfek, szakácsok, profi fodrász is mind férfi...ugye-ugye.

hivatásos sofőrök közül is nagyon kevés nőt láttam, milyen véletlen.

egy 30 tonnás kocsit már nehezen vezetnének el.

2014. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok az aki azt írta ,hogy mindez csak gyakorlás kérdése.

Én is férfi vagyok.

De mindig azt mondom hülyeség ezen meditálni.

"A férfiak leggyakrabban kanyarokban, előzéskor és rosszabb látási viszonyok között okoznak balesetet."

Már megbocsáss ehhez sincs semmi köze a nemekhez.

egy éven 3-4 járom meg németországot oda vissza és akármilyen ködös,havas ,jeges esős csúszós útviszonyok voltak egyszer nem történt még baleset velem pedig Fiu vagyok.

Arról meg nem mi férfiak tehetünk ha a 17-20 éves suhancok nem mérik fel az útviszonyokat megfelelően és nem ennek megfelelően közlekednek,választják meg az utazási sebességet.Pl én ha nem látok rendesen mert tejköd van és a látótávolság szinte 0-la képes vagyok 60-nal cammogni autópályán is.

De ott az előzési téma is amit felhoztál,itt viszont nincsenek tisztába a szemből jövő sebességével és az autójuk paraméterével,vagyis rosszul mérik fel az előzéshez szükséges út szakaszt és időt.Ez is inkább gondolkodás mód,személyiség kérdése mint nemé.

Egyébként én meg találkoztam olyan hölgyikével is aki ilyen be nem fejezhető előzésbe kezdet és ha nem engedem be magam elé akkor vagy a szemből jövőnek ad egy frontális puszit vagy engem tol le az útról.Ezért írtam azt hogy ez nem azon műlik hogy valaki fiú vagy lány.Egyébként te honnan szeded ezeket az infókat ,mert én még sehol nem olvastam ilyesmit amiket te írsz kérdező!

2014. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
ne is mond, nagyon rossz sofőrök, meglátok egy nőt vezetés közbe egyből megemelkedik a vérnyomásom és izzadni kezdek, szorítom a kormányt, nehogy baj legyen.
2014. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy sokkal bátortalanabbak, többet hezitálnak és néha ebből van a baleset. Van néhány nagyon jó női sofőr, de pl ott kezdődik, ogy a legtöbb nőt, amikor leteszi a jogsit alig lehet rávenni, hogy vezessen, a férfiakat meg alig lehet kirugdalni a volán mögül.
2014. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!