Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha nem melegszik...

Mi van akkor, ha nem melegszik fel a hűtővíz?

Figyelt kérdés
14éves suzukim van, pár napja vettem észre, hogy nem melegszik fel a víz, legalábbis a mutató nemnagyon megy fel. Egyébként minden ok, nem vettem észre semmi más gondot a kocsin. Mi lehet a baj? (nő vagyok..:))
2014. febr. 2. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Termosztátot cseréltesd ki.
2014. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Hűtési probléma, a normálisnál intenzívebb a hűtés, így a motor nem melegszik fel üzemi hőmérsékletre, amitől jobban kopik, így hamarabb tönkremegy.
2014. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Lehet, hogy hűtőtakarót kellene feltenni.
2014. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Termosztát, mint ahogy irták.
2014. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dörmögő ***** válasza:
100%
A nem nagyon megy fel a mutató az mit takar? Megmozdul egyáltalán? Ha nem mozdul akkor lehet hőgomba baja is, például lecsúszott róla a vezeték. De a legvalószínűbb az amit már előttem írtak, és ki kell cseréltetni a termosztátot. pár ezer forintos alkatrész, érdemes mihamarabb kicseréltetni, mert ha nem melegszik fel a motor megfelelően akkor megnő a fogyasztás, plusz gyorsabban kopik a motor.
2014. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megmozdul, de kb a negyedéig megy fel, eddig a feléig ment. Amúgy nem akarok hülyeséget mondani, de pl. fűtés van a kocsiban, ha a termosztáttal lenne baj nem lenne a fűtéssel is gond?
2014. febr. 2. 20:10
 7/10 Dörmögő ***** válasza:
55%
Szinte biztos hogy termosztát baja van. Attól hogy rossz a termosztát még lesz fűtésed, bár az sem lesz 100%-os.
2014. febr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne tévesszen meg ez a "negyedéig, feléig" dolog.

A hűtőfolyadék-hőmérő nem lineáris, és főleg nem 0-ról indul.

A minap kíváncsiságból összevetettem az OBD-csatlakozón kiolvashatóadatokkal, és ezt tapasztaltam:

50°C-on mozdul meg a mutató, épp hogy eléri a vonalat a skála aján. Nyáron nálam kb. függőleges szokott lenni (93°C), télen nem volt türelmem sokáig járatni, valahol negyed és fél között állt, és a laptop szerint 87°C volt. A negyed az vala°hol 75-80°C körül lehet.

Az már nem egy olyan vészesen hideg állapot.

Az is lehet, hogy ha kisköbcentis motorod van (nem írtad milyen Suzi, lehet akár ezres is), akkor kevés a "hulladék" hője, és ha intenzíven használod a fűtőventilátort, akkor az utastéri fűtőradiátor lead annyi hőt, hogy nem tud felmenni a vízhő.


Tegyél egy próbát, járj vele ahogy eddig, fűts jó erősen, és ha a vízhő beállt erre a "negyed" értékre, állj félre és állítsd le a motort (fontos... egy esetleg elinduló hűtőventilátor csúnya manikűrözést tud végezni). Nyisd ki a motorházat, és tapogasd meg a hűtőt (ha klímás a kocsi, akkor azt a hűtőt, amelyikből két vastag gumicső megy a motorba :)) ) és a hűtőhöz menő gumicsöveket. Ha hidegek, vagy épphogy langyosak, (minimális keringés mindig van a könnyebb légtelenítés miatt), akkor a termosztát jó, ha meleg, sőt forró, akkor a termosztát rossz, korán nyit.

2014. febr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 egySanyi ***** válasza:
Termosztátot könnyedén tudod ellenőrizni. Elindulsz hideg motorral és kb. 1 perc múlva leállsz valahol és megnézed a hűtődbe vezető csövek hőmérsékletét. Ha úgy érzed, hogy kezd melegedni akkor a termosztát nyitott állapotban van állandóan és ezért cserélni kell.
2014. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kár hogy a módszered csak a teljesen döglött termosztátot igazolja. Ha hidegen zárt, de korábban nyit ki, az csak az előző módszerrel ellenőrizhető.
2014. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!