Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A robogóm kipufogójának a...

A robogóm kipufogójának a könyökéről miért jön le a festés?

Figyelt kérdés

Tiszta rozsda volt már ezért mikor jobb idő volt akkor lefújtam Prismacolor hőálló kipufogófestékkel 2 soron.

Úgy csináltam, hogy előtte jól megcsiszoltam, portalanítottam, hígítóval zsírtalanítottam.

Alig mentem vele de már látom hogy jön le a könyökről a festék. Máshonnan nem jött le csak onnan.

Ezt nem is lehet tökéletesre megcsinálni? Kollégám szerint mindig is rozsdásodni fog és lejön.


2014. febr. 9. 17:47
 1/4 dirtboy ***** válasza:
100%

ez így van,pontosan nem tudom de gondolom a túl nagy hő miatt van ez.

festett kipufogót nem is igen látni,sokszor a króm is elszíneződik a leömlőnél mivel ott a legforróbb.

2014. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sarokcsiszóló+drótkefés koronggal próbáld lecsiszolni. Aztán cink alapozó(az hőálló) és arra a festék. Így talán tovább bírja.
2014. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte bármilyen festék lehet rajta előbb utóbb a nagy hőingadozás kikezdi, esetleg ha rá lenne alapból sütve a festés az anyagra, úgy jobban bírná, de ha simán csak le van festve, mindegy milyen festék, és hogy volt előkészítve, előbb-utóbb felpattogzik és leválik.
2014. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem bírja a hőmérsékletet. A kipufogógázok ott 600-800 fok környékén vannak, a manapság engedélyezett eljárással készült krómozást is leégeti, a hőállónak hirdetett áruházi festékekről nem is beszélve.


Tüzihorganyozni lehet, az kibírja, esetleg horganyspray, ez utóbbit nem próbáltam még. Vagy simán úgy hagyni, és néha lekenni olajjal, hogy ne rozsdáljon.

2014. febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!