Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bécsben és Burgenlandban...

Bécsben és Burgenlandban telente mennyire gyakran várható tükörjég az utakon? Mert ott elég jól takarítják, de érvényes ez a veszélyes jégmentességre is?

Figyelt kérdés

Amiatt érdekel "csupán", hogy pl. utazom autóval hajnali öt-hat körül a fővárosban, vagy Kismarton, esetleg Kelénpatak környékén, és egy esetleges tükörsima jeges szakaszon a megszokott sebességem miatt megcsúszom (roszabb esetleg a szembejövőnek, megállíthatatlanul).


Ezt szeretném minden egyes téli napon elkerülni.


Nyilván ilyen napokon lassabbam mentem mindig is, mint a megengedett, de félek, nem fogom látni a csúszós útszakaszt, és meg fogok előbb-utúbb csúzni.


Ha meg utasokat viszek, még nagyobb a felelősség.



2014. febr. 11. 20:00
 1/2 anonim válasza:
Arra számítani kell hogy megcsúszik az autó nyilván erre jobban nem lehet felkészülni csak hó lánc és lassú vezetés nem minden hol tudják takaritani az útakat főleg arra felé
2014. febr. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom/nem hiszem, hogy a hólánc ér-e egyáltalán valamit a tükörsima jégen?...


No meg HA NINCS? :)


Vagy ha pl. busszal utazom, és nincs nagy hó, ezért nem tesznek fel rá láncot, de tükörjég még lehet, akkor ŐK, a buszvezetők, mit tesznek ilyenkor, hogy elkerüljék az életveszélyes megcsúszást és az utasoknak véletlenül se legyen soha semmi bajuk?


Illetve első: tapasztalatból mondod ott az útviszonyokat? Mert én olyan emberektől kérdezem ezt, akik mentek már legalább(!) kétszer arrafelé ilyen mostoha körülmények között.

2014. febr. 14. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!