Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben az esetben miért nem...

Ebben az esetben miért nem jobb kéz szabály alapján mennek az autók?

Figyelt kérdés

[link]


Mi itt a szabály? Ez valami kivételes eset, de elfelejtettem miért. A piros "X" a válasz amit bejelöltem és rossz lett, a zöld "P" a helyes válasz.



2014. febr. 14. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is a jobbkéz szabály miatt el kell engedni a neked jobbról jövőt. Azután pedig mivel a szemből jövőnél nem jobbkéz, hanem kanyarodási szabály van ott az egyenesen haladónak (neked) van elsőbbsége a kanyarodóval szemben.
2014. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért nem kell az A-nak elsőbbséget adjál, mert ő balra szeretne térni, és mikor balra térsz, az a szabály, hogy aki veled szemből jön, azt el kell engedni. A B-t pedig elengeded mert jobbkézszabály, ugye.
2014. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, de azt hittem, hogy ilyenkor a jobbról jövő megadja a neki jobb oldalon lévő autónak az elsőbbséget. Én meg megadom aki nekem van jobb oldalon és végül megyek én. Nem értem itt miért más. A többi teszt kérdésnél mindig tudom mikor kanyarodási és mikor jobb kéz szabály, csak ennél nem.
2014. febr. 14. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben semmi kivételes nincs. Egyenrangú utak kereszteződése.


Általános erősorrend elsőbbségnél:

1. egyenesen haladó

2. jobbra, kis ívben kanyarodó

3. balra, nagy ívben kanyarodó

4. megforduló

5. tolató


Egyenrangú utak kereszteződésénél elsőbbséget kell adni a jobbról érkezőnek, függetlenül attól, hogy merre halad tovább.


Az A jelű autónak jobbról nincs senki, tehát ő mehetne elsőnek tovább. B jelűvel nem kereszteződik az útjuk. Ők ketten egyszerre mehetnének.

A és a tanulókocsi között nem a jobbkéz-szabály dönti itt el a sorrendet, hanem az fent írt elsőbbségi sorrend.

Ezért az a válasz a helyes, amelyik szerint elsőként a B, majd a tanuló, s végül az A.

2014. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem. Értem a kanyarodási szabályt és a jobb kéz szabályt, de nem értem, hogy ha az A jelű autónak itt nincs senki jobb keze felől akkor miért nem ő megy és miért a B? Értem, hogy egyszerre mehetnének, mivel nem keresztezik egymás útját. De ha egyszerre mehetnének akkor a kettő között miért mehet el a kormánykerék a B után és az A előtt?
2014. febr. 14. 18:12
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert a B jobbra kanyarodik, így nem kerül semmilyen kapcsolatba az A jelű járművel. Ha egyenesen haladna, akkor már csak a kölcsönös udvariasság dönthetné el ki menjen először.
2014. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az A-nak viszont mindenképpen elsőbbséget kell adnia neked!
2014. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A "B" autó nem kell, hogy elsőbbséget adjon senkinek! Ezért ő mehet elsőnek. Az "A" pedig neked kell, hogy elsőbbséget adjon, mivel ő kanyarodik.
2014. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, tehát itt olyan az A számára, mintha ott sem lenne a B, igaz? És ez után mivel én egyenesen megyek az A meg balra, ezért én megyek az A előtt. :)
2014. febr. 14. 18:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Amit írtak itt az erősorrendről, annak meg a műveletek nehézsége az oka.

Aki egyenesen halad tud a legkönnyebben áthaladni a veszélyes helyen. Ha a forgolódok mehetnének előttük, sokkal nehezebben ürülne ki a kereszteződés, s átláthatatlanabb lenne a hely(zet).

2014. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!