Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az nem baj, ha néha ha olyan...

Az nem baj, ha néha ha olyan a helyzet, meggyőződök róla, hogy biztonságos, és "elveszem" az elsőbbségét?

Figyelt kérdés

Múltkor, pl jobbkezes utca, de egy hülye meg oda állt be a kereszteződéshez leparkolva, hogy ki kellett kerülnöm, és utána egyből a kereszteződés jött. Megálltam az út majdnem bal oldalán, inkább a közepén, és jöttek jobbról, és az is megállt, és elkezdtett balra, felém indexelni.

Én meg nem vártam meg, hogy most rámforduljon, vagy próbáljon bekanyarodni, hanem szépen lassan elindultam, és felelmeltem a kezem, jelezvén, hogy "bocsi köszi!"

Tehát nem tudott volna bekanyarodni, mert ott voltam én mellettem majdnem meg a parkoló autó.


Ilyen helyzektekben, nem baj, ha nem töketlenkedek?

Látom, hogy biuztonságos kimenni, s nem szerencsétlenkedek, hogy rám forduljanak, vagy necces legyen bekanyarodniuk, inkább én elmegyek lassan előbb?



2013. máj. 12. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A leírt helyzetben nem baj, ha nem töketlenkedsz, de azért legközelebb várd meg amíg jelez. Ha te elindulsz és ő kib__zásból neked megy, akkor szépen lebiztosítózod a kocsiját :)
2013. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Adott helyzetben sokat úgy sem tudott volna tenni. Visszatolatni nem vagy köteles, ő rendesen el sem fért volna. Első intelme azért megszívlelendő.


Az elsőbbség fogalma egyébként sokaknak nem tiszta. Ha a másiknak nem kell mozgási irányát és sebességét hirtelen megváltoztatnia, a továbbhaladását nem akadályozod, akkor az elsőbbségadás teljesült. Tehát akár úgy is ki lehet menni, hogy az elsőbbséggel rendelkezőnek esetleg kismértékben lassítania kell.

A töketlenkedés egyébként soha nem jó. Határozott, de nem agresszív vezetés a legjobb.

2013. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!