Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kilóméter óra nem működik,...

Kilóméter óra nem működik, Astra G?

Figyelt kérdés

Üdv!


Mi okozhatja azt a jelenséget, hogy néha elindulásnál nem működik a kilóméter óra, és csak később ugrik fel a helyére a mutató.

Nem mindig csinálja de az elmúlt pár napban többször is előfordult.


Esetleg valamilyen jeladó a bűnös? A fordulatszámmérő működik, csak a kilóméter mutató és számláló nem.


2003as Astra G-ről lenne szó.


Aki tud esetleg valamit erről, megköszönném!



2014. febr. 16. 19:44
 1/6 acelsziv ***** válasza:
lehet, hogy kezd megmekenni. Annál a típusnál előfordul.
2014. febr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A jelado? Hol található? Lehet csak elkoszolodott vagy kontaktos mert nem teljesen rossz.

Drága egy ilyen alkatrész?

2014. febr. 16. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Hello!


Nekem 1999-es G Astra benzinesnél volt, hogy az ABS lámpa néha világított, és a km óra ugrált össze-vissza. A bal első keréknél levő ABS jeladó volt a ludas, ami a csapággyal egybe van építve. Ez adja a km órának is a jelet, hogy mennyit fordult a kerék, mennyivel megyek. Többféle van belőle, olcsóbbtól a drágábbig, nekem huszonvalahányezer Ft-ba fájt, de szerintem még olcsón megúsztam, ha jól emlékszem angol lett beletéve, a legolcsóbb olaszt nem ajánlották a szerelők... Lehet, hogy a km óra csatlakozóknál van valamilyen kontakt hiba, ezekben már nem spirál hajtja a km órát, hanem elektromos impulzusok...

2014. febr. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A mienkben nincs ABS de gondolom akkor ugyanott van a jelado ahol neked is volt.

Megprobaljuk megtalalni es megpucolni.

Koszonon szepen a valaszt!

2014. febr. 17. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadó vagyok. Nekem azért kellett cserélni csapágyastól, mert abban van a jeladó, és valami olyasmit mondtak, hogy 'elmágneseződött', tehát pucolás nem segít, csak csere...
2014. márc. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Üdv!

Elsősorban az eredeti kérdezőtől kérdezném, hogy

1. Később gyakoribbá vált-e a probléma?

2. Elvitte-e szervizbe az autót, és ha igen, mit állapítottak meg hibaforrásként?

3. A hibajelenséggel egy időben és csak akkor nem volt-e "mintha csak 3 henger működne" érzése?


Köszönöm!

2019. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!