Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy motort ami...

Ha veszek egy motort ami lopott, de nem tudok róla hogy lopott, és írunk egy adásvételi szerződést, akkor nekem már semmi problémám nem származhat a dologból?

Figyelt kérdés
tehát van egy etz motor, amit megvennék, de nincsen semmiféle papírja, ha megveszem és írunk egy adásvételi szerződést, akkor utána engem már nem nagyon rángathatnak ha kiderül hogy ellopták azt a motort, igaz? vagy a rendőrség rángathat, meg lefoglalhatja a motort?
2014. febr. 17. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elveszik és visszaadják az eredeti tulajnak a motort. Te meg old meg az eladóval a gondodat.
2014. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi törvényi helyzetet nem ismerem, de évtizedeken át az volt az ilyen ügyletek gyakori kimenetele, hogy a gyanútlan vevőtől elvették a járművet, s a pénzét sem kapta vissza. Azt perelhetné a bűnözőtől, de igen ritka volt a siker. Papírok nélküli vásárlás nem egészséges, ez ront a helyzeten. Nehéz megmagyarázni, hogy nem tudtad, hogy lopott.
2014. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőhöz még írni szerettem volna: Két oka lehet annak, hogy ha egy autónak semmiféle papír sincs:


1. lopott;

2. leégett a tulaj háza, a bank, a hatóság irattára, minden

megsemmisült.

2014. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetro ***** válasza:
100%
Mondjuk az etz egy 50köbcentinél nagyobb motor. Ergo a törvény szerint forgalmival, rendszámmal, törzskönyvvel kellene rendelkeznie. Ha jól tudom az adás-vételéhez még eredetvizsga is kell. Szóval ha papírok nélkül viszed meg, senki nem fogja elhinni, hogy te egy jóhiszemű vevő vagy.
2014. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tőled elveszik aztán perelheted az eladót évekig.


Ezt elég könnyű megelőzni:

-addig ne írjad alá az adásvételit és ne adj neki pénzt amíg nem hozza az eredetvizsgálat papírját.

-ezen felül felhívhatod az okmányirodát, hogy nézzék meg tiszta-e a motor.


Én ez utóbbit nem tettem meg és utólag kiderült, hogy a motort hitelre vették és a bank ennek kifizetését elfelejtette lejelenteni. Nem lehetett átírni.

2014. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és melyik okmányirodát kell felhívni? a helyi okmányirodát is jó? és ahhoz csak a motorszám meg az alvázszám kell?
2014. febr. 17. 16:52
 7/7 A kérdező kommentje:
előfordul hogy 35 év alatt elkajlódnak egy motornak a papírjai, főleg ha idő közben ki is volt vonva forgalomból hosszabb időre...
2014. febr. 17. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!