Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladnám az autómat, de csak...

Eladnám az autómat, de csak ÜZEMBENTARTÓI szerződést szeretne kötni a vásárló. Nekem milyen problémám származhat ebből?

Figyelt kérdés

A biztosítási bonusomat ebben az esetben mikor kapnám vissza?

Biztosítás az én nevemen futna?

Súlyadót ki fizetné?


2010. febr. 3. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Semmilyen hátrányod nem származhat belőle, amennyiben a papírokat rendezitek. Az átadott kocsira az üzembentartónak kell a biztosítást megkötni. A gk. törzskönyv nálad kell maradjon.
2010. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10 évig volt üzembetartói szerződéssel az autóm.Minden az én nevemen volt. Biztosítás, adó, forgalmi. Csak amikor eladtam, akkor kellett a tulajdonos beleegyező írása az eladáshoz. A bónuszt meg kell a biztosítótól kérdezni, az a legcélravezetőbb.
2010. febr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha gyorshajtanak, jegy nélkül parkolnak, matrica nélkül mennek autópályán, akkor a büntetések mind neked fognak menni. Te meg mehetsz mindenhova, mutogatni a papírjaidat, h nem te vagy az üzembentartó....


A biztosítási bónuszodat sem tudod átvinni, mert ahhoz el kell adni az autót.

2010. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gépjárművel elkövetett szabálytalanságok - amennyiben van - az üzembentartót terhelik és nem a tulajdonost. Tehát a tulajdonost ilyen tekintetben sem éri joghátrány. Az előttem szóló hülyeséget beszélt.
2010. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha rögtön bemész az okmányirodába és bejelented, hogy más az üzembentartó, akkor elvileg nem nagyon érhet kár. De ha ezt elmulasztod, akkor neked kell minden büntetést kifizetni, sajnos én is így jártam.

Én többé nem megyek bele ilyenbe, az egész biztos, főleg egy idegen miatt. Neked származik valami hasznod a dologból? Ha nem, akkor te miért is kockáztatnál bármit? Mit csinálsz, ha összetöri az autót és lemond az üzembentartói jogáról. Te meg szállítathatod a roncstelepre? Esetleg ír egy visszadátumozott papírt erről egy komolyabb baleset vagy gyorshajtás után?

Biztos megéri?

2010. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!